Gol w komórce

Koncern Nokia podpisał umowę z serwisem Eurosport.com. Użytkownicy telefonów obsługujących standard MMS będą mogli oglądać za ich pomocą wiadomości sportowe – np. najważniejsze fragmenty meczy piłkarskich.

MMS (czyli Multimedia Messaging Services) to usługa nazywana często następcą SMS-ów. Pozwala ona m.in. na przesyłanie użytkownikom telefonów komórkowych kolorowych grafik oraz klipów dźwiękowych. Osoby, które zdecydują się w przyszłości na korzystanie z MMS Eurosport (bo tak będzie się nazywała ta usługa), będą otrzymywały na bieżąco najświeższe wiadomości sportowe, opatrzone ilustracją dźwiękową lub graficzną, a w przyszłości nawet filmową. Nokia już wprowadziła na rynek telefony, pozwalające na korzystanie z MMS – kilka dni temu miała miejsce premiera telefonu Nokia 7650.

"Wiadomości multimedialne to nowy standard komunikacji. Myślę, że, biorąc pod uwagę sukces, jaki odniosły krótkie wiadomości tekstowe, również ta forma komunikacji stanie się z czasem bardzo popularna. Współpraca z Eurosport.com z pewnością pomoże nam w popularyzowaniu MMS oraz zaprezentowaniu możliwości tego standardu” - mówi Anssi Vanjoki, wiceprezes Noki.