Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Godzina straty dziennie

Całe 60 minut każdego dnia pochłania pracownikom pozbycie się spamu – wskazuje badanie wykonane przez uniwersytet w Nottingham. W tym roku zjawisko bombardowania skrzynek pocztowych niechcianymi wiadomościami wyraźnie się nasiliło.

Badania opublikował serwis BBC. Okazało się, że uporanie się z niezamawianymi listami elektronicznymi kosztuje brytyjskiego pracownika codziennie średnio godzinę pracy. Autorzy badania wskazują, że spam zabiera nam za dużo czasu, który poświęcony jest na wykonanie zadań w pracy. Ta sytuacja dotyczy nie tylko dużych firm. Spamerzy zalewają skrzynki pocztowe również małym przedsiębiorcom.

Co więcej, ok. 40% codziennej porcji wiadomości, które otrzymujemy to spam. Nie dziwi więc fakt, że pracownicy narzekają na przepełnione skrzynki lub nie mogą sobie poradzić z utrzymaniem w niej porządku.

Spam dotyczy nie tylko poczty elektronicznej. Nasila się zjawisko przesyłania niezamówionych informacji w postaci SMS-ów. Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii w takiej formie wysłano 2 mln spamu w br.

Przypomnijmy, że na wyspach brytyjskich za przesyłanie niechcianych wiadomości grozi kara grzywny w wysokości 5 tys. funtów.