Godzina straty dziennie

Całe 60 minut każdego dnia pochłania pracownikom pozbycie się spamu – wskazuje badanie wykonane przez uniwersytet w Nottingham. W tym roku zjawisko bombardowania skrzynek pocztowych niechcianymi wiadomościami wyraźnie się nasiliło.

Badania opublikował serwis BBC. Okazało się, że uporanie się z niezamawianymi listami elektronicznymi kosztuje brytyjskiego pracownika codziennie średnio godzinę pracy. Autorzy badania wskazują, że spam zabiera nam za dużo czasu, który poświęcony jest na wykonanie zadań w pracy. Ta sytuacja dotyczy nie tylko dużych firm. Spamerzy zalewają skrzynki pocztowe również małym przedsiębiorcom.

Co więcej, ok. 40% codziennej porcji wiadomości, które otrzymujemy to spam. Nie dziwi więc fakt, że pracownicy narzekają na przepełnione skrzynki lub nie mogą sobie poradzić z utrzymaniem w niej porządku.

Spam dotyczy nie tylko poczty elektronicznej. Nasila się zjawisko przesyłania niezamówionych informacji w postaci SMS-ów. Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii w takiej formie wysłano 2 mln spamu w br.

Przypomnijmy, że na wyspach brytyjskich za przesyłanie niechcianych wiadomości grozi kara grzywny w wysokości 5 tys. funtów.