GoDealla - nowy agregator zakupów grupowych i garść statystyk

Serwisy z zakupami grupowymi stały się na tyle popularne, że już od jakiegoś czasu mamy do czynienia także z agregatorami ich ofert. Nową stroną tego typu jest GoDealla, która gromadzi kupony promocyjne z kilkudziesięciu serwisów.

GoDealla - nowy agregator zakupów grupowych i garść statystyk
Już wcześniej na rynku pojawiło się kilka agregatorów zakupów grupowych. Są wśród nich Snuper, Sumos, Grupeo i inne, które nietrudno znaleźć w wyszukiwarce internetowej. Gromadzą one kupony promocyjne z różnych serwisów i oferują przesyłanie specjalnie dobranych zestawów ofert swoim użytkownikom.

Tak właśnie działa nowy agregator GoDealla, który oferuje kupony ponad 20 polskich serwisów z zakupami grupowymi. Gromadzi oferty najbardziej znanych serwisów jak Groupon, Gruper, Citeam, FastDeal, MyDeal i Cuppon oraz wielu mniejszych jak regionalne Boneo, czy InGroup.

Ciekawą opcją serwisu są aktualizowane na bieżąco statystyki dotyczące zakupów grupowych. GoDealla przedstawiła również niektóre wyniki swoich badań, dające ciekawy obraz rynku serwisów z zakupami grupowymi.

Nowy agregator podaje, że w Polsce działa 26 portali z codziennymi rabatami, które każdego dnia dodają łącznie około 100 ofert. W lutym, najwięcej dodały Groupon (1649), Gruper (498) oraz FastDeal (156 lutym, ale w grudniu 450). Citeam, o którym niedawno pisaliśmy dodał 35 ofert w kilkanaście dni. GoDealla gromadzi prawie 2500 ofert miesięcznie.

Celem agregatorów powinno być stworzenie kompletnej, stabilnej i wygodnej platformy umożliwiającej szybkie i łatwe znalezienie tych lokalnych promocji, które rzeczywiście zainteresują użytkowników. Rolą agregatorów będzie także skuteczne odfiltrowanie niechcianych ofert - ocenia rolę agregatorów GoDealla.