Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Gmail rośnie do 2 GB

Dokładnie w rok po oficjalnym zaprezentowaniu systemu darmowych kont pocztowych Gmail, firma Google poinformowała o rozszerzeniu ich pojemności z 1 do 2 GB. Co więcej, przedstawiciele firmy zapowiadają, że nie jest to ich ostatnie słowo...

Zwiększanie pojemności kont ma rozpocząć się dziś i prawdopodobnie potrwa kilka tygodni. "Od chwili zaprezentowania Gmail, nasi użytkownicy aktywnie korzystali z poczty, jednak okazało się, że objętość skrzynek pocztowych niektórych z nich zaczęła już zbliżać się do 1 GB. Postanowiliśmy więc dać im więcej miejsca" - tłumaczy Georges Harik, product manager. Co więcej, Harik zapowiedział dalsze zwiększanie pojemności skrzynek.

Firma nie planuje jednak na razie zwiększenia dopuszczalnej objętości pojedynczej wiadomości - pozostanie ona na poziomie 10 MB.

Usługa Gmail została zaprezentowana dokładnie rok temu - równiez w Prima Aprilis. Na początku wydawało się, że jest to żart (w owych czasach standardową pojemnością darmowej skrzynki pocztowej było od kilku do kilkunastu MB), z czasem okazało się jednak, że oferta jest jak najbardziej prawdziwa. Uruchomienie Gmail zainicjowało szereg istotnych zmian w sektorze darmowych kont pocztowych - przede wszystkim znaczące zwiększenie pojemności darmowych kont oferowanych przez najważniejszych graczy na rynku (również w Polsce).