Gmail rośnie do 2 GB

Dokładnie w rok po oficjalnym zaprezentowaniu systemu darmowych kont pocztowych Gmail, firma Google poinformowała o rozszerzeniu ich pojemności z 1 do 2 GB. Co więcej, przedstawiciele firmy zapowiadają, że nie jest to ich ostatnie słowo...

Zwiększanie pojemności kont ma rozpocząć się dziś i prawdopodobnie potrwa kilka tygodni. "Od chwili zaprezentowania Gmail, nasi użytkownicy aktywnie korzystali z poczty, jednak okazało się, że objętość skrzynek pocztowych niektórych z nich zaczęła już zbliżać się do 1 GB. Postanowiliśmy więc dać im więcej miejsca" - tłumaczy Georges Harik, product manager. Co więcej, Harik zapowiedział dalsze zwiększanie pojemności skrzynek.

Firma nie planuje jednak na razie zwiększenia dopuszczalnej objętości pojedynczej wiadomości - pozostanie ona na poziomie 10 MB.

Usługa Gmail została zaprezentowana dokładnie rok temu - równiez w Prima Aprilis. Na początku wydawało się, że jest to żart (w owych czasach standardową pojemnością darmowej skrzynki pocztowej było od kilku do kilkunastu MB), z czasem okazało się jednak, że oferta jest jak najbardziej prawdziwa. Uruchomienie Gmail zainicjowało szereg istotnych zmian w sektorze darmowych kont pocztowych - przede wszystkim znaczące zwiększenie pojemności darmowych kont oferowanych przez najważniejszych graczy na rynku (również w Polsce).