Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Gmail - kolejny krok

Być może już wkrótce Gmail - system kont pocztowych, oferujący skrzynki o pojemności 1 GB - będzie dostępny dla wszystkich internautów. Jego właściciel (firma Google) rozpoczął właśnie rozsyłanie 'zaproszeń' do osób, które wcześniej zadeklarowały chęć korzystania z Gmail - informuje serwis ZDNet.co.uk.

Przedstawiciele Google zastrzegają jednocześnie, że nie oznacza to wcale, iż firma planuje rychłe udostęnienie finalnej wersjihttp://Gmail.com (konta w wersji beta działają od kwietnia 2004 r.) - chodzi tu raczej o rozszerzenie testów. Oficjalnej daty premiery Gmail nie podano.

Do tej pory z Gmail korzystać mogła jedynie niewielka grupa użytkowników - zaledwie kilka tysięcy (2 tys. osób wybranych przez Google oraz internauci zaproszeni później przez owych 'wybrańców'). Internauci, którzy nie mieli tyle szczęścia, mogli zapisać się na newsletter, za pośrednictwem którego informowani są o wszystkich nowościach w Gmail - to właśnie tą drogą rozsyłana jest informacja o możliwości zarejestrowania się w serwisie.

Gmail ma umożliwiać m.in. zarchiwizowanie nawet kilkuset tysięcy e-maili - aby możliwe było sprawne znajdowanie wiadomości, do systemu zaimplementowany zostanie system wyszukiwania znany z wyszukiwarkihttp://Google.com .

Więcej informacji:

http://www.zdnet.co.uk