Gmail dla komórek po polsku

Poczta Gmail w wersji dla telefonów komórkowych jest od wczoraj dostępna w polskiej wersji językowej.

Aby odczytać pocztę, należy korzystając z przeglądarki internetowej w swoim telefonie komórkowym wejść na stronęhttp://m.gmail.com . Serwis wyświetli się po polsku, jeśli taki jest domyślny język przeglądarki internetowej w telefonie. Także w zależności od modelu komórki Gmail automatycznie zoptymalizuje interfejs.

Gmail for Mobile pozwala na otwieranie załączników, oraz oddzwanianie do osób, których numery przechowywane są w książce telefonicznej GMail.

Aby interfejs Gmail for Mobile wyświetlał się po polsku, należy ustawić język polski w ustawieniach "klasycznego" GMaila, dostępnego za pośrednictwem komputera. Zmiana języka interfejsu nie jest możliwa z poziomu komórkowego.

Użytkownicy bardziej zaawansowanych przeglądarek dla telefonów komórkowych, np. darmowej Opera Mini, od dawna mają dostęp do poczty Gmail w wersji dla komputerów. Gmail for Mobile jest jednak zoptymalizowana do małych ekranów komórek.

Gmail for Mobile, specjalna wersja dla komórek

Gmail for Mobile, specjalna wersja dla komórek

"Klasyczny" Gmail, otwarty na telefonie komórkowym

"Klasyczny" Gmail, otwarty na telefonie komórkowym

Aby otrzymać konto pocztowe w systemie Google, należy poprosić kogoś ze znajomych korzystającego z Gmail aby wysłał nam zaproszenie.