Globalny pre-order Wiedzimina 2 na Gog.com

Od wczoraj można już składać zamówienia na drugą część gry Wiedźmin. Dużą niespodzianką jest to, że cyfrową wersję gry można zamówić m.in. poprzez serwis Gog.com.

Globalny pre-order Wiedzimina 2 na Gog.com
Niejeden e-commerce powinien pozazdrościć klientów wydawcom gier. Jeżeli produkcja jest bardzo dobra (co wiąże się z przyznaniem jej rankingu AAA) może znaleźć sobie kupców jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży.

Tak też jest z Wiedźminem 2. Pozycja trafi na sklepowe półki dopiero 17 maja przyszłego roku, ale już od wczoraj można składać zamówienia aby otrzymać świeżutką grę zaraz po jej premierze. W ciągu kilku minut od rozpoczęcia zbierania zamówień (z ang. pre-order) na zakup zadeklarowało się prawie 1 tys. osób, które zapłacą w dniu premiery.

Są to tylko dane dotyczące sklepu Gram.pl i tylko edycji kolekcjonerskiej (tu na bieżąco można obserwować stan pre-oredru na Gram.pl). Dystrybucją gry w tym sklepie zajmie się firma Action.

Wiedźmin będzie dystrybuowany zarówno w wersji pudełkowej jak i cyfrowej i u szeregu dostawców na całym świecie: od Steam.com po należące do grupy CD Projekt sklep Gram.pl.

Ciekawe jest to, że do sprzedaży zaprzęgnięty został także GOG.com - wchodzący w skład grupy CD Projekt sklep internetowy, którego asortyment stanowią najlepsze gry sprzed lat, przystosowane do nowych systemów operacyjnych. Gog to skrót od good old games.

Globalny pre-order Wiedzimina 2 na Gog.com

Wszystkie pozycje w Gog.com sprzedawane są w wersji cyfrowej (poprzez download) i bez DRM.

Cenę wersji cyfrowej Wiedźmina 2 ustalono na 44,99 euro. Dodatkowo zakup przez Gog.com premiowany będzie kilkoma cyfrowymi bonusami (jedna ze starych gier Gog.com za darmo, 4 bonusowe utwory muzyczne, które nie znalazły się na soundtracku Wiedźmina itp.).

Na pierwszej części Wiedźmina CD Projekt zarobił na czysto ponad 9 mln zł, w ciągu trzech lat od premiery grę kupiło 1,5 mln użytkowników. - W ciągu roku od premiery chcemy sprzedać co najmniej 1,3 mln egzemplarzy Wiedźmina 2 - zapowiada Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt.

"Celem firmy jest uzyskanie statusu pierwszej prawdziwie globalnej polskiej firmy na rynku polskim, która ma być rozpoznawalna na całym świecie" - mówił podczas wczorajszej konferencji Marcin Iwiński.

W maju Optimus formalnie przejął grupę CD Projekt. Na grudzień planowane jest połączenie Optimusa oraz CDP Investment - spółki holdingowej grupy CD Projekt. - "Obecnie 100 proc. naszej działalności stanowi działalność spółek CD Projekt - mówił Adam Kiciński, który od czwartku 18 listopada jest prezesem Optimusa.

44% akcji Optimusa będzie w posiadaniu managerów i osób zarządzających grupą Optimus.

Ważną informacją było także to, że Marcin Iwiński, który zapowiadał że rezygnuje z funkcji pełnionej w zarządzie Optimusa, jednak pozostanie na stanowisku. Wszystko dzięki temu, że w listopadzie firma podpisała ugodę z ABC Data, zmniejszając ilość przysługujących akcji z 18,5 mln do 5 mln. Na dziś firma Optimus nie przewiduje emisji kolejnych akcji spółki.

We wrześniu podpisano umowę inwestycyjną, która ma oddłużyć i dokapitalizować grupy Optimus.

W kwietniu br. CD Projekt sprzedał czeski, słowacki i węgierski oddział, które okazały się nietrafioną inwestycją.

Poza dystrybucją i tworzeniem gier, firmy z grupy CD Projekt zajmują się innymi sferami działalności, jak np. dystrybucja filmów DVD.

Na początku 2002 roku otwarto jednostkę CD Projekt RED. W 2007 roku CD Projekt RED wydał w Polsce i na świecie grę Wiedźmin na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, a w 2008 roku grę Wiedźmin: Edycja Rozszerzona.

Marcin Iwiński, wraz z drugim ojcem CD Projekt - Michałem Kicińskim - będą prelegentami na organizowanej przez Internet Standard konferencji EntertainmentStandard 2010.

Aktualizacja: 19 listopada 2010 22:05

Tekst zaktualizowano o materiał wideo.