Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Globalny pre-order Wiedzimina 2 na Gog.com

Od wczoraj można już składać zamówienia na drugą część gry Wiedźmin. Dużą niespodzianką jest to, że cyfrową wersję gry można zamówić m.in. poprzez serwis Gog.com.

Globalny pre-order Wiedzimina 2 na Gog.com
Niejeden e-commerce powinien pozazdrościć klientów wydawcom gier. Jeżeli produkcja jest bardzo dobra (co wiąże się z przyznaniem jej rankingu AAA) może znaleźć sobie kupców jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży.

Tak też jest z Wiedźminem 2. Pozycja trafi na sklepowe półki dopiero 17 maja przyszłego roku, ale już od wczoraj można składać zamówienia aby otrzymać świeżutką grę zaraz po jej premierze. W ciągu kilku minut od rozpoczęcia zbierania zamówień (z ang. pre-order) na zakup zadeklarowało się prawie 1 tys. osób, które zapłacą w dniu premiery.

Są to tylko dane dotyczące sklepu Gram.pl i tylko edycji kolekcjonerskiej (tu na bieżąco można obserwować stan pre-oredru na Gram.pl). Dystrybucją gry w tym sklepie zajmie się firma Action.

Wiedźmin będzie dystrybuowany zarówno w wersji pudełkowej jak i cyfrowej i u szeregu dostawców na całym świecie: od Steam.com po należące do grupy CD Projekt sklep Gram.pl.

Ciekawe jest to, że do sprzedaży zaprzęgnięty został także GOG.com - wchodzący w skład grupy CD Projekt sklep internetowy, którego asortyment stanowią najlepsze gry sprzed lat, przystosowane do nowych systemów operacyjnych. Gog to skrót od good old games.

Globalny pre-order Wiedzimina 2 na Gog.com

Wszystkie pozycje w Gog.com sprzedawane są w wersji cyfrowej (poprzez download) i bez DRM.

Cenę wersji cyfrowej Wiedźmina 2 ustalono na 44,99 euro. Dodatkowo zakup przez Gog.com premiowany będzie kilkoma cyfrowymi bonusami (jedna ze starych gier Gog.com za darmo, 4 bonusowe utwory muzyczne, które nie znalazły się na soundtracku Wiedźmina itp.).

Na pierwszej części Wiedźmina CD Projekt zarobił na czysto ponad 9 mln zł, w ciągu trzech lat od premiery grę kupiło 1,5 mln użytkowników. - W ciągu roku od premiery chcemy sprzedać co najmniej 1,3 mln egzemplarzy Wiedźmina 2 - zapowiada Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt.

"Celem firmy jest uzyskanie statusu pierwszej prawdziwie globalnej polskiej firmy na rynku polskim, która ma być rozpoznawalna na całym świecie" - mówił podczas wczorajszej konferencji Marcin Iwiński.

W maju Optimus formalnie przejął grupę CD Projekt. Na grudzień planowane jest połączenie Optimusa oraz CDP Investment - spółki holdingowej grupy CD Projekt. - "Obecnie 100 proc. naszej działalności stanowi działalność spółek CD Projekt - mówił Adam Kiciński, który od czwartku 18 listopada jest prezesem Optimusa.

44% akcji Optimusa będzie w posiadaniu managerów i osób zarządzających grupą Optimus.

Ważną informacją było także to, że Marcin Iwiński, który zapowiadał że rezygnuje z funkcji pełnionej w zarządzie Optimusa, jednak pozostanie na stanowisku. Wszystko dzięki temu, że w listopadzie firma podpisała ugodę z ABC Data, zmniejszając ilość przysługujących akcji z 18,5 mln do 5 mln. Na dziś firma Optimus nie przewiduje emisji kolejnych akcji spółki.

We wrześniu podpisano umowę inwestycyjną, która ma oddłużyć i dokapitalizować grupy Optimus.

W kwietniu br. CD Projekt sprzedał czeski, słowacki i węgierski oddział, które okazały się nietrafioną inwestycją.

Poza dystrybucją i tworzeniem gier, firmy z grupy CD Projekt zajmują się innymi sferami działalności, jak np. dystrybucja filmów DVD.

Na początku 2002 roku otwarto jednostkę CD Projekt RED. W 2007 roku CD Projekt RED wydał w Polsce i na świecie grę Wiedźmin na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, a w 2008 roku grę Wiedźmin: Edycja Rozszerzona.

Marcin Iwiński, wraz z drugim ojcem CD Projekt - Michałem Kicińskim - będą prelegentami na organizowanej przez Internet Standard konferencji EntertainmentStandard 2010.

Aktualizacja: 19 listopada 2010 22:05

Tekst zaktualizowano o materiał wideo.