Gigantyczna książka w Amazonie

Sklep internetowy Amazon zamierza wystawić na sprzedaż książkę ogromnych rozmiarów, która ze względu na wielkość ma szansę znaleźć się w księdze Guinnessa. Nowa publikacja ma być dostępna w sklepie w okolicy grudnia. Zainteresowani powinni jednak mieć w portfelu 10 tys. USD, bo taka ma być jej cena.

Ogromna książka Amazona jest właśnie w trakcie produkcji. Przygotowuje ją zespół z amerykańskiej uczelni MIT pod nadzorem Michaela Hawleya, dyrektora ds. specjalnych projektów. Książka ma posiadać 100 stron i wymiary: 7 na 5 stóp brytyjskich, czyli ponad 210 cm na 150 cm.

Publikacja będzie nosić tytuł „Dorastając w Butanie” i wypełniona zostanie zdjęciami z tego małego, azjatyckiego państwa. Fotografie przestawiać będą piękno przyrody oraz sposób życia mieszkańców Butanu. Do wydrukowania ilustracji pomysłodawcy użyją drukarki HP DesignJet 5500.

„Pomyślałem, że moglibyśmy sprzedawać egzemplarze największej na świecie książki za 10 tys. USD – powiedział Michale Halley - tym samym jeżeli udałoby się nam sprzedać 500 sztuk, moglibyśmy pozyskać 5 mln USD.”

Książka dostępna będzie w sklepie Amazon w grudniu br. Właściciele sklepu są zdania, że będzie ona stanowić świetny prezent bożonarodzeniowy.