Gigant sprzedaży leków uruchomił serwis o zdrowiu

Polska Grupa Farmaceutyczna, największy dystrybutor leków na polskim rynku, uruchomiła serwis internetowy przeznaczony dla pacjentów. Można w nim znaleźć m.in. informacje na temat zdrowia i encyklopedię leków. Częścią projektu jest działająca już od jakiegoś czasu apteka internetowa.

-Celemhttp://www.doz.pl jest zagwarantowanie dostępu do pełnych informacji o zdrowiu. Chcemy, żeby portal był ważnym uzupełnieniem opieki lekarskiej i farmaceutycznej - mówi Wojciech Rosicki, koordynator projektu.

W serwisie dostępna jest m.in. baza lekarzy i szpitali, encyklopedia zdrowia, oraz lekopedia - baza informacji o większości leków dostępnych na rynku.

Serwishttp://www.doz.pl jest cześcią programu "APTEKI Dbam o zdrowie" zrzeszającego ponad 1600 prywatnych aptek w kraju.

Gigant sprzedaży leków uruchomił serwis o zdrowiu

W serwisie można znaleźć m.in. rozbudowaną encyklopedię leków

Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie. W 2006 r. PGF S.A. miała ponad 4 mld zł przychodów i 62 mln zł zysku netto.

Ze znowelizowanej na początku br. ustawy Prawo Farmaceutyczne wynika, że apteki sprzedające leki przez internet mogą działać legalnie.