Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Gigabitowe łącza dla użytkowników

Podczas gdy w Polsce szczytem marzeń jest łącze o przepustowości 3 megabitów (download), firma Hong Kong Broadband Network wprowadziła dziś oficjalnie na rynek ofertę z szerokopasmowymi łączami o przepustowości 1 gigabita.

Jest to pierwsza tego rodzaju oferta na świecie. Firma obsługuje w kraju 800 tysięcy użytkowników i wszyscy oni mogą skorzystać z nowej oferty. W odróżnieniu od powszechnie stosowanych w Polsce asymetrycznych łączy DSL czy kablowych, w których na download (dane przesyłane w kierunku użytkownika) przydziela się zwykle dużo wyższą przepustowość - do kilku megabitów - niż na upload, nowe łącze HKBN jest symetryczne, czyli z prędkością 1 Gb/s można dane zarówno pobierać, jak też wysyłać.

Pakiet, w ramach którego klienci uzyskają dostęp do nowych przepustowości, nazywa się HKBN Premium bb1000 i ma kosztować 215 USD miesięcznie. Ceny łączy o przepustowości 100 Mbit ("HKBN Mass Market bb100") i 10 Mbit ("HKBN Entry Point bb10") wynoszą odpowiednio 34 i 16 dolarów miesięcznie.