Getin wolał Marketplanet

Getin SP będzie współpracował na rynku B2B z platformą Marketplanet.pl, a Telekomunikacja Polska S.A. obejmie 6% akcji spółki. W połowie ub. roku dużo mówiło się o rychłym podpisaniu podobnej umowy Getina z największą konkurencją Marketplanet - patformą Xtrade Optimusa.

Getin podpisał ze spółką zarządzającą Marketplanet.pl, ORE (Otwarty Rynek Elektroniczny), umowę na czas nieokreślony dotyczącą wspólnego pozyskiwania, obsługi i koordynacji transakcji pomiędzy klientami obu firm. Umowa ta wejdzie w życie w dniu zakupienia przez Telekomunikację Polską 6% udziałów w Getin SP.

Jak poinformowano w komunikacie, umowa jest „jednym z elementów szerszej współpracy grup kapitałowych TP S.A. i Credit Agricole na rzecz wspólnej obsługi rynków B2B”.

Getin podpisał w połowie ub. roku list intencyjny z największą konkurencją Marketplanet – platformą Xtrade Optimusa. Użytkownicy obu platform (Getin zarządza pasażem handlowym w którym zarejestrowanych jest ponad 400 tys. spółek) mieli uzyskać dostęp do proponowanych na nich towarów i usług. Jak dotychczas nie poinformowano o podpisaniu porozumienia, które według ówczesnych zapowiedzi prezesa Piotra Czarneckiego miało zostać zawarte w sierpniu 2001. Można więc przypuszczać, że Getin przemyślał sprawę i zdecydował się na wybór innego partnera. Getin podobnie jak TP S.A., wchodzi w skład francuskiej grupy kapitałowej - w przypadku Getina jest to Credit Agricole.