Getin uczestniczy w programie Certified Partner Microsoft’u

Uzyskanie przez firmę statusu Certified Partner stanowi krok w stronę umowy dotyczącej dzierżawienia poprzez usługę ASP oprogramowania Microsoftu.

Getin Service Provider S.A., oferująca platformę transakcyjną i usługi internetowe dla małych i średnich przedsiębiorstw uzyskała członkostwo w programie umożliwiającym wedle założeń m.in. dostęp do specjalnych informacji technicznych i marketingowych. Getin uzyska m.in. dostęp do szkoleń on-line i do case-studies oraz wewnętrznych informacji na temat sprzedaży wybranych produktów. Status MCP otwiera także drogę do umowy dzierżawienia produktów Microsoft w formule ASP. Przedstawiciele Getina zapowiadają rozpoczęcie świadczenia usług ASP produktów Microsoftu w przyszłym kwartale br.

Nowy program partnerski Microsoft ogłoszony w 2001 roku, Certified Partner, stanowi rozwinięcie programu Certified Solution Provider. Wszystkim MCP (obecnie około 140, od koniec roku ma ich być 170) udostępnione są w Internecie strony partnerskie z informacjami dla administratorów i programistów. Umieszczane są tam również informacje o szkoleniach, technicznych i handlowych, nowych produktach, a także o wsparciu technicznym.