Generator postów na Facebook od GoldenSubmarine

Agencja interaktywna GoldenSubmarine udostępniła generator postów ZEBRA Lajk. To nawiązanie do tzw. "żebrolajków" - mało senstownych postów na portalach społecznościowych, które mimo to cieszą się zainteresowaniem odbiorców i powodują wzrost zasięgu profilu.

Posty tego typu zazwyczaj zawierają atrakcyjne zdjęcie i bardzo ogólny komentarz. Oba elementy są słabo lub wcale nie związane z tematyką strony. Ich celem jest "wyżebranie" lajków i komentarzy, a co za tym idzie zwiększanie wskaźników interaktywności konta oraz Edge Rank - wskaźnika zasięgu pośród internautów.

Jest to sposób na oszukanie algorytmu, który dobiera posty do wyświetlenia w strumieniu newsów zależnie od "ważności" opublikowanej informacji. Twórcy algorytmu wyszli ze zdroworozsądkowego założenia, że interesujące treści będą miały więcej kliknięć i komentarzy niż treści śmieciowe.

Aby narzędzie nie zostało wykorzystane jako realny substytut wynajęcia agencji, wszystkie wykorzystane tam zdjęcia mają znaki wodne.

Gdy poinformowaliśmy na profilu InternetStandard na Facebooku o generatorze Żebrolajków udało nam się wywołać drobną dyskusję. Część osób polubiła post, uważając, że to żart, niektórzy w komentarzach zastanawiali się, czy taki projekt ma sens. Projekt ZEBRA Lajk, to żart przygotowany przez agencję interaktywną GoldenSubmarine.