Generacja GG: 2,5 mln użytkowników

Aktualna liczba użytkowników Generacji sięga 2,5 mln osób, zaś liczba grup 13 tys. - informuje Gadu-Gadu. Z serwisu korzystają głównie uczniowie i studenci.

Generacja powstała w maju br. Jak podaje

, po czterech miesiącach do serwisu zapisało się pół miliona osób. Pułap jednego miliona korzystających portal osiągnął pod koniec września. Obecnie Generacja GG posiada 2,5 mln użytkowników.

Gadu-Gadu, powołując się na wrześniowe badania Megapanel PBI/Gemius, podaje, że portal społeczności internetowej Generacja Gadu-Gadu odwiedziło we wrześniu blisko 900 tysięcy użytkowników (tzw. real users). Z przeprowadzonych analiz wyłonił się obraz społeczności.

Większość użytkowników stanowią mężczyźni (53 proc.) Ponad 60 proc. odwiedzających serwis to internauci w wieku 15-34 lata. Uczniowe i studenci stanowią połowę członków tej społeczności. Niespełna połowa korzysta z internetu już od 2 do 5 lat, a ponad 65 proc. korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie, 24 proc. kilka razy w tygodniu. Dość równomiernie rozkłada się profil użytkowników ze względu na wielkość zamieszkiwanej przez nich miejscowości. Nieznacznie więcej użytkowników mieszka w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców - podaje Gadu-Gadu.

Serwis Generacja Gadu-Gadu znajduje się pod adresemhttp://generacja.gadu-gadu.pl. Użytkownicy komunikatora GG w wersji 7.0 mogą kotrzystac z niej z poziomu programu. We wrześniu, według Megapanel PBI/Gemius, z komunikatora GG korzystało niego łącznie 4 492 651 użytkowników.