Gemius zbada wideo i audio w polskiej sieci

Trwają zaawansowane prace nad wprowadzeniem do oferty firmy badawczej Gemius nowego produktu - gemiusStream. Usługa będzie zbierała informacje o zachowaniach użytkowników, którzy za pomocą sieci oglądają wideo lub słuchają nagrań audio.

Prace nad powstaniem gemiusStream w Polsce rozpoczęto na początku 2008 r. - "W obliczu tak ogromnego zainteresowania treściami multimedialnymi w internecie, wprowadzamy do swej oferty nowy produkt - gemiusStream" - mówi Magdalena Wiktorska, Brand Manager w Gemius S.A. Produkt jest testowany m.in.: w Czechach, Danii i na Węgrzech.

GemiusStream jest badaniem informującym o zachowaniach użytkowników (cookies) odtwarzających materiały multimedialne (obraz - telewizja internetowa, filmy wideo - i dźwięk - radio internetowe). Badanie dostarczy pełnego obrazu akcji (przewijanie, rozpoczęcie, zakończenie odtwarzania lub tymczasowe zatrzymanie) wykonanych przez użytkowników streamingu na poszczególnych plikach multimedialnych. Produkt jak na razie nie będzie badał rynku mobile.

W Polsce gemiusStream znajduje się obecnie w fazie testów (korzystają z niego niektóre portale). Oficjalnie zostanie uruchomiony za 2-3 miesiące.