Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Gemius przebił się w Danii

Firma badawcza Gemius SA rozpocznie prowadzenie badań duńskiego rynku internetowego. To pierwszy kraj na zachodzie Europy, w którym spółce udało się wygrać przetarg na badania sieci. Firma zamierza powalczyć o kolejne kontrakty na kontynencie. W międzyczasie startuje w przetargu w Izraelu.

Firma będzie w Danii prowadziła badanie gemiusAudience. W tym momencie trwają ustalenia z FDIM (Foreningen af Danske Internet Medier - przyp. red.) na temat daty uruchomienia pomiaru - mówi Filip Pieczyński, international operatios director w Gemius SA - Pierwsze oficjalne wyniki dla duńskiego rynku mogą się ukazać w I kwartale przyszłego roku.

Przetarg, w którym stanęła spółka (pisaliśmy o tym w zeszłym tygodniu), dotyczył wyłącznie badania oglądalności witryn duńskiego internetu. Gemius niezależnie od współpracy z obecnym kontrahentem, przewiduje wprowadzenie pozostałych pomiarów, które oferuje na polskim rynku.

Wygrana Gemiusa w przetargu przełamie dotychczasowy monopol TNS Gallup, które monitoruje w Danii nie tylko rynek internetowy, ale i telewizyjny oraz radiowy.

Jak się dowiedzieliśmy w FDIM, oferta Gemiusa była o wiele bardziej atrakcyjna finansowo od tych złożonych przez dużych, zachodnich graczy: Nielsen//NetRatings czy comScore.

Dania jest pierwszym krajem zachodnioeuropejskim, na którym udało nam się zaistnieć - wskazuje Filip Pieczyński - Niewątpliwie podnosi to prestiż firmy Gemius w oczach międzynarodowych wydawców i reklamodawców, a także ułatwia dalszą ekspansję firmy na rynki Europy Zachodniej.

Gemius zamierza wkraczać ze swoją ofertą do kolejnych krajów. Obecnie staje w przetargu na badania internetowe w Izraelu.

Firma działa już w większości państw Europy Środkowo-Wschodniej (m.in. Czechach, Litwie, Łotwie i Estonii).