Gemius prezentuje badanie zasięgu e-commerce na żywo

Gemius to firma badająca od ponad dekady internet pod szyldem Megapanel. Teraz zaczęła udostępniać statystyki odwiedzania serwisów tematycznych przez internautów w czasie rzeczywistym.

Gemius prezentuje badanie zasięgu e-commerce na żywo

Serwis Gemius jest bezpłatny. Podaje statystyki odwiedzin dzienne, tygodniowe, a także prognozy na kolejny okres czasu. Można również ustawić wyświetlanie godzinowe, a także przefiltrować wynik na użytkowników komputera, tabletu oraz smartfonów. Dzięki temu branża reklamowa może z dnia na dzień, godzina po godzinie, obserwować zasięgi poszczególnych serwisów internetowych. Piotr Ejdys, prezes firmy, ogłosił w oficjalnym komunikacie: "chcemy się dzielić z rynkiem wiedzą o internecie. To nasza misja. Projekt gemiusNow jest tego najlepszym dowodem ".

Gemius prezentuje badanie zasięgu e-commerce na żywo

Strona http://now.gemius.com umożliwia sprawdzenie popularności serwisów z dziesięciu kategorii tematycznych, w tym biznes, e-commerce, motoryzacja, nowe technologie, praca, sport. Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, w dniu 23 maja zdecydowanie dominuje grupa Allegro, wyprzedzając grupy Ceneo i Alibaba.