Gemius i Active Pharma badają medycynę w sieci

gemiusPharma to nazwa nowego produktu badawczego w ofercie firmy Gemius. Jego celem jest dostarczenie wiedzy o opiniach, preferencjach i postawach związanych z różnymi aspektami medycznymi: zarówno pacjentów jak i lekarzy oraz farmaceutów.

Gemius S.A oraz firma specjalizująca się w marketingu farmaceutycznym Active Pharma Sp. z o.o. wprowadzają na rynek nowy produkt - gemiusPharma. Jego wyniki dostarczyć mają informacji o zjawiskach związanych z szeroko pojętą medycyną, które zaobserwować można i poznać w internecie.

Przedmiotem badań realizowanych w ramach gemiusPharma może być np. styl pracy, oczekiwania względem produktów i usług funkcjonujących na rynku, postawa lekarzy różnych specjalizacji oraz o określonym profilu - np. ze względu na wiek, staż pracy czy miejsce zamieszkania. gemiusPharma to również badanie świadomości pacjentów w kwestiach związanych ze stylem życia, profilaktyką zdrowotną czy terapeutyką.

Zależy nam, aby za pośrednictwem tego narzędzia dowiedzieć się jaki jest profil społeczno-demograficzny lekarzy korzystających z internetu, poznać ich zwyczaje związane z użytkowaniem internetu oraz opinie na kwestie medyczne. gemiusPharma dostarczy odpowiedzi na nurtujące Brand Managerów pytania, a tym samym przekona do inwestowania w e-marketing skierowany do lekarzy - komentuje Radosław Marter, Wiceprezes Zarządu Active Pharma.

Obecnie realizowana jest pierwsza edycja badania gemiusPharma, w ramach której sprawdzane jest jak lekarze pediatrzy postrzegają internet jako narzędzie pracy, jakie czynniki przekonują ich do korzystania z kursów e-learningowych oraz jak odbierają rolę przedstawicieli medycznych i jak ważne jest dla nich takie źródło informacji.

Technika badawcza wykorzystywana w poszczególnych falach badania gemiusPharma dostosowywana będzie każdorazowo do specyfiki analizowanego zagadnienia. W tym projekcie chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, jakie dają badania internetowe - wyjaśnia Gabriel Matwiejczyk, Senior Internet Business Development Manager w Gemius.

Technicznym i organizacyjnym obszarem badań realizowanych w ramach gemiusPharma zajmie się Gemius S.A. Partner projektu - spółka Active Pharma - odpowiedzialna jest za ekspercką analizę danych oraz komentarze i rekomendacje wynikające ze znajomości rynku medycznego oraz farmaceutycznego.

Źródło: Gemius