Gdańsk: Policja wykorzystuje YouTube

Policja coraz chętniej wykorzystuje możliwości jakie oferuje Internet. Potwierdza to Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, która otworzyła swój kanał na YouTube oraz profil na Facebooku.

Internet to potężne narzędzie, dzięki któremu można dotrzeć do ogromnej liczby osób. Z możliwości jakie oferuje postanowiła skorzystać Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, która stworzyła swój kanał na YouTube.

"Mamy nadzieję, że dzięki platformie internetowej nasze informacje dotrą do szerszej liczby odbiorców" - powiedziała podkomisarz Beata Domitrz.

Kanał przeznaczony jest dla każdego kto chce zobaczyć jak pracuje pomorska policja. Dzięki udostępnionym za jego pomocą filmom możliwe będzie przekazanie tego, co ciężko jest zobrazować w tekście.

"Stworzyliśmy kanał, aby pokazać, że praca Policji to przede wszystkim profilaktyka i pomoc społeczeństwu, a nie tylko spektakularne akcje i pościgi" - czytamy w informacji prasowej KWP w Gdańsku.

Funkcjonariusze zapowiadają jednak, że wśród filmów nie zabraknie również tych z policyjnych akcji. Unikać będą jednak publikacji materiałów drastycznych.

Wedle deklaracji KWP w Gdańsku na kanale przynajmniej raz w tygodniu pojawi się nowy film. Pierwszy zamieszczony materiał dotyczy realizacji marzenia chorego 6-letniego Krystiana.

Zainteresowane osoby znajdą policyjny kanał tutaj. Warto też dodać, że pomorska policja utworzyła również swój profil na Facebooku.

Zobacz film otwierający kanał Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na YouTube: