Gazety z satelity

Papierowe wydania dwóch angielskich gazet - The Guardian i The Observer - można od niedawna nabyć na całym świecie i to dokładnie w dniu publikacji w ich ojczystym kraju. Wszystko za sprawą wykorzystania maszyn Satellite Newspaper, pozwalających na drukowanie prasy na żądanie czytelnika.

Maszyny do drukowania, zwane też Satellite Newsparer KiOSKS, mogą udostępnić czytelnikom każdą gazetę na formacie A3 w przeciągu 2 minut. W momencie kiedy gazeta jest już gotowa do druku w kraju macierzystym, zostaje przesłana za pośrednictwem Internetu do systemu Satellite Newspaper Worldwide. Stamtąd prasa w wersji elektronicznej wędruje drogą satelitarną do światowej sieci Satellite Newspaper KiOSKS. W ten sposób można wydrukować sobie żądaną gazetę w dowolnym miejscu na świecie.

Za sprawą Satellite Newspaper wydawcy otrzymali nowy kanał dystrybucji prasy. W ten chwili dzięki systemowi możliwa jest publikacja 122 gazet z 50 krajów. Wśród znanych tytułów, które można teraz wydrukować sobie w dowolnym miejscu na świecie (o ile, rzecz jasna, znajduje się tam Satellite Newsparer KiOSK), warto wymienić m.in.: International Herald Tribune, USA Today, Die Welt, Le Monde, El Pais oraz Komsomolskaya Pravda.

Maszyny Satellite Newspaper KiOSKS znajdują się w hotelach, lotniskach i innych miejscach publicznych w 25 państwach na całym świecie.