Gazety przyszłości: Facebook "PostPost", MS Montage

Czytelnictwo przyszłości może wiązać się z wydawanymi w 1 egzemplarzu e-gazetami. Będą one dopasowane wprost do naszych potrzeb, pokażą też to, co lubią znajomi. W serwisie Facebook pojawiła się właśnie gazeta "PostPost", a związana z Microsoft firma FUSE Labs udostępniła serwis Montage.

Gazety przyszłości: Facebook "PostPost", MS Montage

Gazeta społecznościowa "PostPost"

Firma TigerLogic udostępniła nową aplikacje dla Facebooka. Gazeta społecznościowa, jak nazwano "PostPost", ma automatycznie wyświetlać się na podstawie zdjęć, filmów i linków polecanych przez facebookowych przyjaciół.

Gazetę można ściągnąć na Facebooku i czytać codziennie co nowego polecają znajomi. W praktyce jest to więc agregator treści - łatwy w edycji i prezentowany w formie tradycyjnej gazety.

Więcej o "PostPost" znaleźć można na oficjalnej stronie projektu. Tam też dostępne są przykładowe gazety i możliwość stworzenia własnej.

Montage, czyli Ty jesteś Naczelnym!

Projekt FUSE Labs również opiera się na ładnym wyświetlaniu treści. Tutaj jednak, użytkownik sam wybiera temat, który go interesuje i prosi "redakcję" o przygotowanie materiałów.

Serwis Montage gromadzi treść z wielu serwisów i pozwala nam poukładać je na ekranie w dowolny sposób. Stworzonym dziełem można później podzielić się ze znajomymi w sieci.

Choć projekt jest na razie w fazie testowej, warto wypróbować go i przekonać się, jak to działa. Każdy może stworzyć w Montage swoją własną e-gazetę.

Prezentacja: PostPost (Tiger Logic, Facebook)

Prezentacja: Montage (FUSE Labs, Microsoft)