Gazeta.pl: zobacz nas w wersji beta

Gazeta.pl udostępniła nową, odświeżoną wersję strony głównej portalu.

Pod adresemhttp://beta.gazeta.pl dostępna jest nowa, odświeżona wersja strony głównej portalu Agory. Internauci, którzy spodziewają się rewolucyjnych zmian będą rozczarowani - Gazeta w wersji beta nie przeszła znaczącej metamorfozy, aczkolwiek liczba informacji serwowanych na witrynie jest teraz zdecydowanie większa.

Zachowano trójkolumnowy podział treści, rezygnując z wielotematycznego okna w centralnej części witryny na rzecz jednej, dużej zapowiedzi najważniejszej wiadomości oraz kilku mniejszych. Menu kierujące do poszczególnych działów serwisu wciąż znajduje się po lewej stronie, rozbudowano dział tematycznych bloków w środkowej kolumnie (dodając m. in. Wiadomości lokalne oraz newsy z kategorii Życie i styl) likwidując przy tym mozliwość indywidualnej kompozycji kolejności bloków.

Dostęp do podstawowych usług i serwisów Gazety (poczta, praca, blogi, randki, filmy) przeniesiono w lewą górną część witryny umieszczając w centralnej części okno wyszukiwarki. Przeobrażenia przeszła też prawa kolumna, którą wzbogacono o zajawki polecanych artykułów z innych serwisów Agory umieszczone w szarych boksach. Odświeżona witryna Gazety jest dłuższa niż wersja klasyczna, a także pozbawiona typowej dla serwisów Web 2.0 "rozmytej" stylistyki.

Gazeta.pl: zobacz nas w wersji beta

Gazeta.pl w wersji beta

Gazeta.pl: zobacz nas w wersji beta

Gazeta.pl w wersji tradycyjnej

Nowa strona główna Gazety dostarcza teraz większą liczbę informacji, których układ wydaje się być logiczny i funkcjonalnie zorganizowany.

Nowa strona główna przede wszystkim ma być bardziej newsowa i aktualna. Zmiany, które wprowadzamy na Gazeta.pl ułatwią użytkownikom poruszanie się po bogatych treściach produkowanych przez nasze redakcje, począwszy od wiadomości z kilkunastu dziedzin, jak gospodarka, biznes, sport czy rozrywka, po materiały multimedialne - informuje Paweł Wujec, dyrektor wydawniczy ds. serwisów informacyjnych i marketingu.

Czy prostota rozwiązań (brak możliwośći dopasowania kolorystyki do preferencji użytkownika, skromne nagłowki, niewyszukana kolorystyka) zyska uznanie internautów? Wszyscy którzy mają w tej sprawie uwagi i sugestie skorzystać mogą ze specjalnego formularza, za pośrednictwem którego wyrazić można swoją opinię.

Ostateczne przejście na nową wersję strony głównej portalu nastąpić ma w październiku.