Gazeta.pl pozwala dotrzeć do kulturalnych

Gazeta.pl uruchamia nowy, czternasty profil behawioralny - Kultura. Dzięki temu możliwe będzie skierowanie przekazu reklamowego do osób zainteresowanych tematyką kulturalną, w sposób niepowiązany z treścią odwiedzanej w danym momencie strony.

Takie działanie jest znacznie bardziej korzystne cenowo, a często również bardziej skuteczne niż targetowanie kontekstowe, czyli umieszczenie reklamy na stronie o tematyce bliskiej grupie docelowej produktu czy usługi.

Targetowanie behawioralne polega na analizie zachowania internauty na portalu Gazeta.pl i stwierdzeniu na tej podstawie, jakie tematy szczególnie go interesują.

Określanie profilu użytkownika składa się z kilku etapów. Najpierw, po wejściu na portal Gazeta.pl, internauta jest identyfikowany za pomocą plików cookie. Następnie analizuje się jego sposób poruszania się po portalu, automatycznie zliczając ilość dokonywanych przez niego odsłon na poszczególnych serwisach. Jeśli internauta odwiedzi określone strony odpowiednią liczbę razy i jego zachowanie pasuje do algorytmu któregoś z profili, to profil ten zostaje mu nadany - przy kolejnej wizycie na portalu użytkownik zobaczy reklamy przeznaczone dla tej właśnie grupy osób, niezależnie od tego, czy odwiedzi serwis POGODA, PRACA, DOM czy jakikolwiek inny.