Gazeta.pl i Hipermarketfinansowy.pl wspólnie porównują ceny usług finansowych

Portal Gazeta.pl we współpracy z firmą Mediasoft Polska, właścicielem witryny Hipermarketfinansowy.pl uruchomił serwis porównujący oferty produktów finansowych.

W jakim banku wziąć kredyt i na jakich warunkach, gdzie ubezpieczyć samochód oraz zainwestować w fundusz emerytalny - odpowiedź na te i inne pytania z zakresu finansów dostarcza nowa porównywarka usług finansowych uruchomiona wspólnie przez portal Gazeta.pl oraz firmę Mediasoft Polska (będącą właścicielem serwisu HipermarketFinansowy.pl).

Narzędzie umożliwiające porównywanie ofert kredytów, ubezpieczeń komunikacyjnych, lokat, funduszy inwestycyjnych i funduszy emerytalnych dostępne jest pod adresemhttp://www.oferty.pieniadze.gazeta.pl

Dane do analiz wykonywanych przez porównywarkę pobierane są codziennie z 40 banków i instytucji, a następnie zestawiane pod względem 950 parametrów. Wszystkie produkty porównywane są w ten sam sposób - w oparciu o analizy przeprowadzane codziennie przez niezależnych ekspertów portalu HipermarketFinansowy.pl. Użytkownicy porównywarki mogą od razu dokonać zakupu wybranego przez siebie produktu lub za pośrednictwem specjalnego formularza skontaktować się z doradcą.

Najważniejszym konkurentem porównywarki usług finansowych Hipermarketfinansowy.pl jest uruchomiona w marcu 2008 r. Comperia.pl. Nie należy jednak zapominać o szerokiej ofercie zestawień i analiz produktów finansowych dostępnych w branżowych portalach: np. Bankier.pl i Money.pl.

Najpopupalrniejszymi porównywarkami finansowymi na świecie są (notowane na giełdach) serwisy: amerykański - bankrate.com oraz brytyjski moneysupermaket.com.

Źródło: http://press.gazeta.pl