Gazeta bierze z Portfela

Bazy przygotowywane przez hurtownię danych finansowych Portfel.pl zasilą serwis Pieniądze w portalu Agory.

Na mocy porozumienia Portfel.pl udostępni w Gazecie.pl swoją bazę produktów finansowych i funduszy emerytalnych – opracowaną razem z serwisem Gazety. Baza usług pomaga w wyborze m.in. dobór banku, karty, rachunku, lokaty czy kredytu. Zawiera też kalkulatory umożliwiające przeprowadzanie symulacji dotyczących konkretnych produktów kredytowych czy oszczędnościowych. W części poświęconej OFE znalazły się ponadto m.in. artykuły z papierowego wydania Gazety Wyborczej, poświęcone ubezpieczeniom. Poza serwisem dostępne są tylko odpłatnie w archiwum Gazety.pl.

Portfel.pl to hurtownia danych finansowych w serwisie internetowym, założona i prowadzona przez spółkę 3W Internet Marketing. Portfel.pl zbiera dane z ponad 200 firm i najważniejszych instytucji. Z jej zasobów korzystają Puls Biznesu, Onet.pl, Panorama Firm, Getin SP, czy Biznesnet. Portfel.pl licencjonował już wcześniej Gazecie.pl część swoich danych. W połowie maja ub. r. w spółkę zainwestował PBK Inwestycje, należący do ówczesnego PBK.

Komunikat o współpracy nie precyzuje, jakie korzyści osiąga Portfel.pl. Na razie nie jest on w serwisie Pieniądze uwzględniany jako "partner".