Gateway oszczędzi na inwestycjach w Europie

Zarząd spółki poinformował wczoraj, że nie spodziewa się poprawy wyników sprzedaży oraz osiągnięcia zysków w pierwszej połowie tego roku. Rozważa także przesunięcie realizacji nowych przedsięwzięć w Europie.

Przedstawiciele Gatewaya zapowiadają także zamknięcie niedochodowej części swojej sieci detalicznej. Firma zmniejszy również ilość oferowanych linii produktowych i usług oraz zrewiduje swoje wyniki z pierwszych trzech kwartałów ub.r.

Wszystkie te działania mają na celu redukcję kosztów i ponowne odzyskanie rentowności podstawowej działalności firmy: produkcji komputerów osobistych. Przedstawiciele spółki liczą na oszczędności w wysokości 275 mln USD jeszcze w tym kwartale. Wcześniejsze redukcje zatrudnienia mają przynieść dalsze 50 mln USD.

Wypowiedzi przedstawicieli Gatewaya źle wróżą perspektywom współpracy z Optimusem. Obie firmy prowadzą od końca ub.r. rozmowy dotyczące kapitałowego zaangażowania się amerykańskiej firmy w przedsięwzięcia związane z produkcją i dystrybucja komputerów osobistych w Polsce.