Gates: Chcemy zdobyć internet. Nawet bez Yahoo

-Microsoft będzie silnie inwestował w wyszukiwanie by konkurować z Google i to nawet wtedy, kiedy nie uda się przejąć Yahoo! - powiedział Bill Gates, prezes Microsoft, cytowany przez agencję Reuters.

Zdaniem Gatesa, Google jest jedyną firmą na rynku wyszukiwania internetowego, która osiągnęła "masę krytyczną". Zapowiedział, że Microsoft chce mieć jak największe udziały w rynku internetowym, by stworzyć bardziej konkurencyjny, a przede wszystkim dochodowy biznes.

Gates zapowiedział, że firma zainwestuje duże pieniądze w technologię i marketing, potrzebne do zdobycia rynku. -Zrobimy to z Yahoo, lub bez nich - mówi w wywiadzie dla Reutersa Gates. Dodał jednak, że swój cel "podboju sieci" Microsoft osiągnąłby szybciej z pomocą Yahoo.

Gates: Chcemy zdobyć internet. Nawet bez Yahoo

Bill Gates na Forum Ekonomicznym w Davos, styczeń 2008 r. (c) IDG NS

Microsoft zaoferował 31 USD za jedną akcję Yahoo. Przy takiej ofercie, całe Yahoo warte byłoby 41,7 mld USD. Jednak zarząd Yahoo uznał, że ta kwota nie oddaje realnej wartości firmy i zrezygnował z oferty. Analitycy, na których powołuje się Reuters, przewidują, że Microsoft ponowi ofertę z kwotą 35 USD za akcję. W takim wypadku Yahoo zostałoby wycenione na ok. 46,9 mld USD.

Źródło: Reuters

Patrz także:

Microsoft nie rezygnuje i naciska na Yahoo