Gametrade.pl: wymiana za 700 tys. zł

Użytkownicy serwisu Gametrade.pl do końca stycznia dokonali już ponad 2390 wymian gier o łącznej wartości ponad 700 tys. zł.

Gametrade.pl to powstały w 2009 r. serwis, stworzony z myślą o graczach. Służy on do sprzedaży oraz wymiany gier. W gametrade.pl znajdują się gry przeznaczone dla różnych platform sprzętowych; od tych najliczniej reprezentowanych, jak Windows, Xbox 360 czy PlayStation 3, po mniej popularne, jak np. Dreamcast czy GameCube.

Jak chwalą się przedstawiciele serwisu, Gametrade.pl nie przestaje zjednywać nowych użytkowników i za jego pośrednictwem wymieniono już ponad 2390 wymian gier. Jak wynika z ostatnich wyników badania Megapanel PBI/Gemius, witryna w listopadzie nie przyciągnęła jeszcze znacznej liczby internautów i liczba jej użytkowników nie przekroczyła jeszcze w tamtym okresie 15 tyś. real users.

Twórcą serwisu jest Damian Legawiec, wcześniej zatrudniony na stanowisku programisty w agencji interaktywnej Supermedia Interactive.

W styczniu z oglądalnością na poziomie 1,5 mln odsłon miesięcznie serwis dołączył do sieci reklamowej Ad.net. Sieć będzie sprzedawać powierzchnię reklamową Gametrade.pl w kategorii Rozrywka, a reklamodawcy mogą liczyć na dotarcie do fanów produktów "consumer electronics" odwiedzających zarówno sklepy internetowe, jak i tradycyjne. Użytkownicy Gametrade.pl regularnie kupują sprzęt elektroniczny i rozmaite akcesoria, wymieniają stare produkty na nowe - podał serwis.