Galeria: tablety z Androidem podbijają świat

Apple iPad trafił do sklepów na początku kwietnia bieżącego roku. Obecnie jest niekwestionowanym liderem wśród tego typu urządzeń. Jednak konkurencja nie śpi i już niebawem możemy się spodziewać prawdziwej lawiny tabletów.

W zależności od producenta i konkretnego modelu, tablety wyposażono w różne systemy operacyjne. W galerii Tablety z Androidem podbijają świat przedstawiamy urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Google Android.

Galeria: tablety z Androidem podbijają świat
Dell Streak

Dell Streak jest nieco za mały, żeby mówić o nim tablet i nieco za duży, żeby skategoryzować go jako smartfon. Z powodzeniem jednak może konkurować z produktami z obu kategorii. Streak wyposażony jest w 5-calowy dotykowy wyświetlacz WVGA, procesor Snapdragon oraz dwie kamery. Niestety początkowo do klientów trafi wersja z oprogramowaniem Android 1.6. Producent obiecuje jednak szybką aktualizację do wersji 2.2.

Galeria: tablety z Androidem podbijają świat
Asus Eee Pad EP101TC

Tablet Asusa początkowo miał zostać wyposażony w oprogramowanie firmy Microsoft. Jednak według ostatnich informacji finalna wersja urządzenia będzie pracować pod kontrolą systemu Google Android. Asus Eee Pad ma 10-calowy dotykowy wyświetlacz i jest wyposażony w układ nVidia Tegra. Do sklepów ma trafić na początku 2011 roku. Jego cena ma zmieścić się w przedziale od 400 do 500 dolarów.

Zapraszamy do galerii: Tablety z Androidem podbijają świat