Galaxy Tab - 600 tys. egzemplarzy w miesiąc

Tablety Galaxy Tab sprzedają się bardzo dobrze, a cel sprzedażowy Samsunga wydaje się możliwy do zrealizowania. Problemu nie stanowi nawet wysoka cena, a urządzenie jest już dostępne w Orange.

Wierzymy, że tablety PC przejmą większą część rynku w przyszłym roku - mówił we wrześniu J.K. Shin, dyrektor Samsunga ds. telefonii komórkowej - W tym roku planujemy sprzedać do miliona sztuk. Nowe urządzenie Samsunga zostało wprowadzone na rynek w minionym miesiącu. Samsung sprzedał na razie ponad 600 tys. tabletów Galaxy Tab. To już ponad połowa drogi do miliona sprzedanych tabletów w tym roku.

Do końca 2010 r. zostało jeszcze ponad 30 dni, a w świetle obecnych wyników sprzedaży, okrągły milion wydaje się być w zasięgu Samsunga. Urządzenie jest pierwszym znaczącym rywalem iPada na systemie Android. Galaxy Tab posiada 7-calowy ekran dotykowy i system operacyjny Google Android 2.2 Froyo.

Tablet dostępny jest już w 30 krajach, a w tym USA, Japonii i Polsce. W Korei Południowej, ojczyźnie Samsunga, sprzedano na razie 30 tys. urządzeń. Galaxy Tab posiada też prezydent Rosji, Dimitrij Miedwiediew. Ty również możesz go mieć, bo w Polsce tablet dostępny jest już u wszystkich głównych operatorów.

Niedawno Samsung Galaxy Tab pojawił się w ofertach Orange: Orange Free i Business Everywhere. Cena urządzenia bez podpisywania umowy waha się w granicach od 2500 do 3500 złotych.