GaduGadu rezygnuje z telefonii komórkowej GaduAIR

Usługa przestanie być świadczona z końcem października. To efekt - zapowiadanych przez zarząd GG Network - zmian strategii projektu MVNO.

Telefonia GaduAIR została uruchomiona w maju 2009 r. Usługa działa w modelu wirtualnego operatora komórkowego (MVNO) w oparciu o infrastrukturę sieci Plus. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy w oficjalnym komunikacie, decyzja jest podyktowana brakiem możliwości pełnej realizacji celów założonych przez spółkę.

"Jest to spowodowane w głównej mierze strukturą polskiego rynku komórkowego, w znacznym stopniu utrudniającą odniesienie sukcesu niezależnym operatorom MVNO, pomimo oferowania przez nich bardzo atrakcyjnych warunków" - twierdzą. "Mimo trudnej decyzji, jesteśmy pewni, że kompetencje biznesowe i technologiczne pozyskane przez spółkę w obszarze telekomunikacyjnym wpłyną pozytywnie na dynamiczny rozwój nowej - w tym również mobilnej - platformy komunikacyjnej GG, która jest dla nas nadrzędnym celem strategicznym. Warto przypomnieć, że już teraz z mobilnych wersji Gadu-Gadu w telefonie korzysta w skali miesiąca ponad 700 tys. użytkowników komórek i liczba ta stale rośnie. Świat usług mobilnych jest zatem dla nas bardzo atrakcyjny" - dodaje Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu GG Network.

Wszyscy klienci sieci GaduAIR - jak zapewniają przedstawiciele GG Network - mają możliwość przeniesienia swojego numeru do innego, dowolnego operatora komórkowego lub wystąpienia z wnioskiem o zwrot niewykorzystanych środków. Szczegółowe informacje oraz procedury dostępne są na stronie internetowej poświęconej usłudze GaduAIR.