Gadu-Gadu skończyło 11 lat - co dalej?

Najpopularniejszy polski komunikator internetowy Gadu-Gadu ma już 11 lat. Z GG korzysta obecnie ponad 6 milionów użytkowników miesięcznie.

Gadu-Gadu skończyło 11 lat - co dalej?
Gadu-Gadu

Z inicjatywy Łukasza Foltyna pod koniec lat 90. powstał program SMS-Express służący do wysyłania SMS-ów przez Internet. Ale szybko ten program przekształcił się pierwszy polski komunikator internetowy. Gadu-Gadu wystartowało 15 sierpnia 2000 roku, z miejsca bijąc rekordy popularności. Tylko pierwszego dnia na GG zarejestrowało się 10 tys. użytkowników.

GG - najpopularniejszy komunikator w Polsce

Gadu-Gadu szybko zdobywało popularność i w krótkim czasie stało się niekwestionowanym liderem komunikatorów internetowych w Polsce. W międzyczasie dodawano nowe funkcje - darmowe rozmowy audio i wideo, wysyłanie plików, wspólne granie, serwis społecznościowy Moja Generacja, internetowe radio Open.FM, poczta GG i inne...

Gadu-Gadu skończyło 11 lat - co dalej?

Gadu-Gadu

Dzisiejsze Gadu-Gadu to przeładowany kombajn

Jednak z czasem GG stało się multimedialnym kombajnem, ociężałym i zaspamowanym natłokiem reklam. Wielu użytkownikom się to nie podoba, a komunikator firmy GG Network utknął w martwym punkcie na poziomie ponad 6 milionów użytkowników. W międzyczasie pojawiły się poważne zagrożenia takie jak Skype czy zwłaszcza teraz Facebook. Facebook przypomina przecież stare, dobre GG - prosty, przejrzysty komunikator.

Nadchodzi nowe, lekkie Gadu-Gadu

Z powodu widma utraty użytkowników, GG Network rozpoczęło prace nad zupełnie nową odsłoną GG, która ma powrócić do korzeni GG i sprawić, że Gadu-Gadu stanie się znowu prostą platformą do komunikacji. Czy to się uda? Od tego zależy przyszłość tego komunikatora i firmy GG Network.

Pobierz Gadu-Gadu