Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Gadu-Gadu przez WWW

Jeżeli jesteś użytkownikiem komunikatora GG, to na pewno nie raz doskwierał Ci problem korzystania z czata na innym komputerze. W pracy, kafejce internetowej lub szkole nie zawsze jest możliwość instalacji programu (ograniczenia systemowe, słaby transfer do pobrania pliku). Dzięki Web Gadu-Gadu pojawiła się możliwość korzystania z komunikatora przez stronę WWW, tak jak z bramek sms-owych lub skrzynek pocztowych - bez konieczności uruchamiania programu.

Gadu-Gadu przez WWW

Wystarczy podać swój numer ID i hasło

Do korzystania z opisywanej funkcji wystarczy mieć zainstalowaną przeglądarkę WWW i włączoną obsługę okienek pop-up. Według zaleceń producenta powinniśmy używać Internet Explorera 4.0 lub nowszego, Netscape 6.0 i późniejsze wersje albo Opery. My testowaliśmy usługę również pod Firefoxem i komunikator działał bez większych problemów.

Nie ma wielkich różnic

Dzięki temu, że serwis Web Gadu-Gadu jest oficjalnym klientem, posiada wsparcie ze strony serwera GG - wystarczy wpisać swój numer i hasło, a lista kontaktów zostanie automatycznie pobrana. Wygląd komunikatora "webowego" jest bardzo zbliżony do pierwowzoru - lista kontaktów uruchamia się w osobnym oknie, podobnie jak okno rozmów. Do różnic pomiędzy Web GG i zwykłym GG należy korzystanie z prawego przycisku myszy. Nie można z jego pomocą uruchomić menu kontekstowego np. do edycji kontaktu, bo otwierają się opcje związane z przeglądarką. Podobnie nie można korzystać z bramki SMS.

Inne systemy operacyjne

Do ciekawych opcji Web Gadu-Gadu należy współpraca z przeglądarkami WWW również w innych systemach operacyjnych, niż Windows (np. Mac OS X, Linux). Muszą być one wyposażone w maszynę wirtualną Java oraz posiadać włączony Javascript. Producent przypomina, że "pod Linuksem", należy zadbać o zainstalowanie plugin-u maszyny wirtualnej Java.

Start

Serwis ma zostać oficjalnie uruchomiony pod koniec roku. Jednak już od kilku dni można korzystać z wersji testowej. Wszelkie uwagi i sugestie dotyczące usprawnienia serwisu można zgłaszać do autora projektu.

Zachęcamy do odwiedzenia Web Gadu-Gadu.