Gadu Gadu poszukuje grafików

Spółka SMS-Express.com, operator Gadu-Gadu zamierza odświeżyć wygląd komunikatora oraz jego strony internetowej. Trwa konkurs na najlepszy projekt graficzny. Być może zwycięzca projektu znajdzie również zatrudnienie w spółce.

O planowanych zmianach informował nas prezes

- Krzysztof Szalwa - ponad miesiąc temu (zobacz wywiad z przedstawicielem GG). Jedną z przygotowywanych modyfikacji ma być nowa oprawa graficzna komunikatora. Spółka w tym celu ogłosiła konkurs na najlepszy projekt.

Konkurs składa się z 4 kategorii:

@ rewitalizacji loga Gadu Gadu

@ stworzenia nowej strony WWW komunikatora

@ przygotowania nowej szaty graficznej Gadu Gadu

@ oraz nowych emotikonek

Termin nadsyłania prac upływa 8 maja.

Otrzymujemy wiele propozycji od użytkowników dotyczących zmian w grafice - zaznaczył Piotr Pokrzywa, wiceprezes zarządu SMS-Express.com - Teraz oddajemy im pole do popisu i możliwość kreacji. A kto wie, może otwieramy również drzwi do kariery... ?

Konkurs przygotowany został we współpracy z serwisem Digart.pl.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zmiany graficzne to początek większych modyfikacji przygotowywanych przez Gadu Gadu na ten rok. Wiadomo, że już wkrótce uruchomiona zostanie najnowsza wersja programu oznaczona numerem 7.0. W tej chwili prawie 20 tys. osób poddaje ją testom.

Pomimo tego, że prezes GG zaznaczył, iż spółka nie jest zainteresowana uruchomieniem portalu, nie wyklucza się, że wśród nowych zmian i taka pojawi się w tym roku.