Gadu-Gadu kupiło projekt gier online

Gadu-Gadu S.A. przejęło oprogramowanie o nazwie Frajdek, które pozwala prowadzić kilka gier online pomiędzy użytkownikami komunikatora. Twórcy programu dołączą do GG Team i do pozostałych najnowszych projektów GG: Blip.pl, Nauka.pl i Fora.pl.

Frajdek to oprogramowanie dla komunikatorów, które pozwala w prosty sposób zagrać ze swoimi znajomymi w jedną z popularnych gier zręcznościowych i karcianych (szachy, warcaby, bilard, Pan). Program bazuje na protokole Jabber oraz sieci publicznych serwerów. Gry posiadają trójwymiarowy, naturalny wygląd- są jeszcze w fazie testowej.

Gadu-Gadu kupiło projekt gier online

Gadu-Gadu planuje wprowadzić szeroką oferty gier multimedialnych, które w łatwy sposób będą dostępne dla użytkowników komunikatora, czytamy w komunikacie prasowym.

Gadu-Gadu kupiło projekt gier online

- Rynek gier interaktywnych to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów e-gospodarki- mówi Piotr Pokrzywa z Zarządu Gadu-Gadu S.A. - Zaoferujemy użytkownikom Gadu-Gadu wiele zabawy interaktywnej, która w wolnych chwilach będzie uzupełnieniem codziennej komunikacji.

http://www.frajdek.pl

http://www.gadu-gadu.pl