Gadu-Gadu kończy 8 lat

Dzisiaj komunikator Gadu-Gadu obchodzi 8. rocznicę powstania. Aplikacja znacznie rozwinęła swoją funkcjonalność od momentu powstania, a pod marką Gadu-Gadu działa już m.in. sieć społeczności.

Początkowo Gadu-Gadu oferowało tylko rozmowy tekstowe i wysyłanie wiadomości sms. Dzisiaj Gadu-Gadu pozwala na bezpłatne rozmowy nie tylko tekstowe, ale również rozmowy głosowe, wysyłanie plików, zdjęć. Gadu-Gadu to już nie tylko komunikator, ale cała sieć społeczności, w której działają zintegrowane projekty: serwis społecznościowy MojaGeneracja.pl, rozgłośnia internetowa Gadu Radio, telefonia internetowa GaduNaglos, serwis mikroblogingowy Blip.pl, fora dyskusyjne Fora.pl, serwisy edukacyjne Nauka.pl i wiele innych. Z Gadu-Gadu można korzystać również w telefonach komórkowych i urządzeniach przenośnych typu palmtop, instalując mobilne wersje komunikatora.

Słowo Gadu-Gadu stało się synonimem programu do pogawędek, komunikacji w Internecie i pomimo licznej konkurencji, w tym zagranicznej, Gadu-Gadu pozostaje liderem, z którego korzysta prawie 6 mln użytkowników miesięcznie (wg. Megapanel PBI/Gemius). Obecnie powstaje nowe wydanie komunikatora, nazwane Nowe Gadu-Gadu. Po zakończeniu testów, Nowe GG zostanie oficjalnie zaprezentowane wszystkim użytkownikom.