Gadu-Gadu S.A. wchodzi na Ukrainę

Bałaczka - tak nazywa się nowy komunikator internetowy twórców Gadu-Gadu, z którego od dzisiaj mogą korzystać mieszkańcy Ukrainy. Również dziś uruchomiony został serwis społecznościowy Moje Pokolenie. Jak twierdzą jego autorzy, jest to pierwszy serwis społecznościowy na Ukrainie.

Bałaczka, czyli pogawędka, nie oferuje na razie wszystkich funkcji znanych z polskiego pierwowzoru, ale możliwości programu mają być sukcesywnie rozszerzane. Obecnie jego użytkownicy mogą prowadzić rozmowy tekstowe, wysyłać sms-y oraz korzystać z archiwum i katalogu publicznego. Do wyboru są dwie wersje językowe programu: ukraińska bądź rosyjska.

Gadu-Gadu S.A. wchodzi na Ukrainę

Logo komunikatora

Moje Pokolenie to z kolei odpowiednik uruchomionej w lutym br. polskiej Mojej Generacji (wcześniej Generacja Gadu-Gadu). Serwis zintegrowany jest z komunikatorem i oferuje mniej więcej te same możliwości co Moja Generacja, a więc prowadzenie bloga, komentowanie, budowanie własnej strony, zamieszczanie wideo i zdjęć itd.

Gadu-Gadu S.A. wchodzi na Ukrainę

Komunikator Balacka

Jak mówi Piotr Pokrzywa z zarządu Gadu-Gadu S.A., spółka chce osiągnąć pozycję lidera na ukraińskim rynku komunikatorów internetowych oraz serwisów społecznościowych. Zarówno komunikator Bałaczka, jak i serwis Moje Pokolenie powstały przy silnym wsparciu Ukraińców w zakresie oprogramowania, marketingu oraz wszelkich wymagań i specyfiki rynku ukraińskiego.

Gadu-Gadu S.A. wchodzi na Ukrainę

Serwis Moje Pokolenie

- Podczas zagranicznych inwestycji wykorzystujemy nasze wieloletnie know-how - dodaje Pokrzywa - Wiele zagranicznych rynków internetowych jest zbliżonych do sytuacji, z jaką mieliśmy do czynienia podczas wprowadzania Gadu-Gadu na rynku polskim siedem lat temu. Dzisiaj wykorzystamy te doświadczenia.

Na wschodnią ekspansję (oprócz Ukrainy w grę wchodzi Białoruś i Rosja) Gadu-Gadu S.A. planuje przeznaczyć 4,5 mln pozyskane z pierwszej emisji akcji. W pierwszym kwartale br. spółka miała 4,1 mln zł przychodu i 1,8 mln zł zysku netto.

Bałaczka:http://balachka.com.ua

Moje Pokolenie:http://www.mojepokolinnia.org.ua

Patrz także:

Gadu-Gadu rusza na Ukrainę

Tekst: Michał Grzechowiak