Gadu-Gadu S.A. inwestuje w komunikator biznesowy

Spółka Gadu-Gadu S.A. nabyła pakiet większościowy (63%) w firmie Livechat Software S.A., która jest producentem komunikatora internetowego dla biznesu. Wartość transakcji wyniosła 3 mln 721 tys. złotych.

Spółka Gadu-Gadu zapowiadała stworzenie komunikatora biznesowego już przy okazji swojego wejścia na giełdę rok temu. Teraz spółka ma zasoby, dzięki którym może te zapowiedzi zrealizować. Przedstawiciele Gadu-Gadu S.A. mówią, że nowy komunikator biznesowy ukaże się niebawem i będzie działał w oparciu o infrastrukturę sieci Gadu-Gadu.

- Oprogramowanie dostarczane przez Livechat Software pozwoli nam na wdrożenie w szybkim czasie wyspecjalizowanej biznesowej komunikacji poprzez Gadu-Gadu - mówi Krzysztof Szalwa z zarządu Gadu-Gadu S.A. - Dzięki temu Gadu-Gadu stanie się jeszcze bardziej przydatne w codziennej pracy, komunikacja biznesowa będzie odbywała się na numerach GG, technologicznie natomiast użytkownik zyska profesjonalne oprogramowanie biznesowe. Już dzisiaj wiele firm podaje nr GG obok tradycyjnego numeru telefonu czy e-maila - dodaje Piotr Pokrzywa z zarządu Gadu-Gadu S.A.

Firma Livechat Software S.A. jest producentem oprogramowania komunikacyjnego dla klientów biznesowych opartego na wykorzystaniu protokołów instant messaging (IM). Spółka powstała w 2002 roku w odpowiedzi na potrzeby komunikacyjne przedsiębiorstw związane z rosnącą liczbą użytkowników internetu. Głównymi produktami spółki jest oprogramowanie: Livechat Communicator i Livechat Contact Center. Od 2006 roku produkty firmy dostępne są na rynku międzynarodowym. Prezesem firmy jest Maciej Jarzębowski, dyrektorem Mariusz Ciepły.