GG8, czyli Nowe Gadu-Gadu - już do pobrania!

Trwające wiele miesięcy testy wersji beta dobiegły końca - do rąk użytkowników trafia nowa wersja najpopularniejszego w Polsce komunikatora: Gadu-Gadu. Już w poniedziałkowe przedpołudnie Jarosław Rybus, przedstawiciel GG Network S.A., informował nas, że wydanie nowej wersji Gadu-Gadu jest kwestią kilku najbliższych godzin. Co ciekawe, rzecznik producenta przekonywał, że nazwa "Gadu-Gadu 8" to termin nieoficjalny, ukuty przez internautów. Właściwą nazwą programu jest "Nowe Gadu-Gadu".

Nowa edycja komunikatora spod znaku żółtego słoneczka to próba zrealizowania postulatów użytkowników w zakresie zwiększenia szybkości, stabilności i wygody użytkowania. Interfejs jest prostszy i zapewnia szybki dostęp do kontaktów oraz związanych z nimi funkcji.

Twórcy programu przekonują że, Nowe Gadu-Gadu zostało stworzone całkowicie od nowa - w przeciwieństwie do poprzednich wersji komunikatora, które począwszy od jego pierwszej edycji z roku 2000 korzystały z tego samego kodu.

GG8, czyli Nowe Gadu-Gadu - już do pobrania!

Jedną z nowości w Gadu-Gadu 8 jest wyświetlanie filmów z YouTube w oknie rozmowy – wystarczy wkleić stosowny odnośnik, a program sam zadba o zaprezentowanie interfejsu i filmu.

Przypomnijmy zatem, czym charakteryzuje się prezentowana aplikacja:

- możliwość prowadzenia rozmowy tekstowej i głosowej, jak też przesyłania wiadomości SMS w zakładkach (dostępność z poziomu jednego okna)

- znajomym można przypisywać awatary

- po wklejeniu stosownego odnośnika w oknie rozmowy wyświetlane są filmy z YouTube

- szyfrowanie profili i archiwum

- możliwe jest przesyłanie wielu plików jednocześnie.

Aplikacja została wyposażona w moduł automatycznych aktualizacji - program sam łączy się z serwerem w poszukiwaniu nowszych wersji. Komunikator przyciąga także uwagę za sprawą popularnych "skórek" (w zestawie otrzymujemy 18 sztuk). Reprezentują one zróżnicowane style i umożliwiają dostosowanie wyglądu interfejsu do własnych potrzeb.

Rozwiązania firmy Global IP Solutions umożliwiły - jak deklaruje producent - uzyskanie połączeń głosowych o lepszej jakości. Ponadto, do korzystania z radia nie są już potrzebne dodatkowe aplikacje (poprzednio wymagany był Winamp).

Nowe Gadu-Gadu (build 7669) w porównaniu z poprzednimi wersjami beta umożliwia również m.in. import archiwum z wersji 7.x, dostęp do serwisu z dodatkami (gadudodatki.pl) i regulację wysokości panelu przeznaczonego do wprowadzania tekstu w czasie konwersacji. Jak zapewnia producent, aplikacja została dopracowana pod kątem obciążenia zasobów systemu operacyjnego (zwiększenie wydajności działania przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia pamięci). Z finalnego wydania usunięto także ponad 200 błędów i usterek zgłoszonych przez użytkowników.

Pobierz Nowe Gadu-Gadu

Dodatkowe informacje: PC World 3/2009