GG: koniec "padów serwera"

Sieć Gadu-Gadu od kilku dni działa na nowym, bardziej wydajnym serwerze eliminującym problemy, z którymi dotychczas borykali się użytkownicy komunikatora.

Nowy serwer GG zastąpił dotychczasową maszynę, która pracowała od samego początku istnienia Gadu-Gadu (od 2000 roku). Procedura przejścia przygotowywana była przez 3 lata i ostatecznie zakończyła się kilka dni temu - 26 września. Teraz najpopularniejszy polski komunikator działa w oparciu o nową, bardziej wydajną maszynę, która - jak napisano w komunikacie - "wprowadza absolutna rewolucję w dotychczasowym funkcjonowaniu Gadu-Gadu".

Miliony internautów, którzy codziennie przesyłają między sobą wiadomości przez GG, mogą być teraz pewni, że u podstawy całej sieci GG stoją najnowocześniejsze, stabilne rozwiązania technologiczne, a określenie "pady serwerów" stanie się jedynie historią - zapewnia Jarek Rybus, rzecznik prasowy GG Network. Dodatkowo, usunięte zostanie tzw. wygaszanie numeru GG, a nowa liczba dostępnych numerów to już wkrótce 4 mld, tymczasem na Ziemi żyje 6 mld ludzi.

16 milionów dostępnych numerów zastąpionych zostało sumą 4 miliardów. Zniknie dzięki temu problem tzw. ekspiracji (wygaszania) numerów GG. Dotychczas zdarzało się, że brak logowania na dany nr GG przez określony regulaminem okres wiązało się z przydzielaniem numeru innej, nowej osobie. W najbliższych tygodniach ekspiracja zostanie usunięta .

Nowy serwer jest dużo bardziej wydajny i w związku z tym, jak zapewniają przedstawiciele Spółki, poprawi się jakość oferowanych usług i stabilność sieci GG Network. Nowe "serce GG", w przeciwieństwie do poprzedniego, pracuje pod kontrolą systemu Linux, a także zainstalowane jest na wielu maszynach w rozproszonej architekturze, dzięki czemu znikną problemy, z którymi borykali się do tej pory użytkownicy komunikatora.

Wg lipcowej fali badania Megapanelu PBI/Gemius z komunikatora GG korzysta obecnie 6,9 mln internautów. Jak podają statystyki GG Network dziennie loguje się ich ponad 5 mln osób, a 3,5-4 mln użytkowników komunikuje się z innymi. Łącznie wszyscy użytkownicy GG utrzymują ponad 350 mln relacji.

Źródło: GG Network