Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

GG Pro - komunikator dla firm

Na rynku pojawił się nowy biznesowy komunikator internetowy - GG Pro. Debiut najnowszego produktu spółki LIVECHAT Software poprzedził miesiąc testów, w których wzięło udział ponad 5000 użytkowników.

GG Pro to komunikator przeznaczony do rozmów tekstowych i głosowych. Poza standardowymi funkcjami oferuje m.in. listę kontaktów, zarządzanie uprawnieniami pracowników, współdzieloną historię rozmów i statystyki aktywności. Dzięki temu umożliwia nie tylko sprawną komunikację pomiędzy pracownikami, ale także gromadzenie wiedzy zarówno w małych i średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach.

GG Pro odróżnia od bezpłatnych rozwiązań możliwość zaawansowanego zarządzania pracownikami korzystającymi z komunikatora. Począwszy od fazy tworzenia kont, przez nadawanie pracownikom uprawnień i przydzielanie ich do grup roboczych i departamentów, aż po monitoring ich aktywności i statystyki rozmów. W pracy mają pomóc takie funkcje jak współdzielona lista kontaktów i historia rozmów. Komunikator biznesowy umożliwia ustanowienie polityki wykorzystania komunikatorów. Administrator systemu decyduje wtedy m.in. czy pracownicy mogą korzystać z dodatkowych protokołów komunikacyjnych, korzystać z prywatnego komunikatora, lub np. prowadzić prywatne rozmowy.

Komunikator jest dostępny w dwóch wersjach:

  • Wersja Small Business, podstawowa, jest oferowana w elastycznym modelu SaaS (Software as a Service), czyli na warunkach okresowej dzierżawy oprogramowania i jego hostingu na serwerach producenta. Model ten stworzony jest z myślą o małych i średnich firmach, które nie chcą angażować własnych zasobów w proces instalacji i utrzymywania komunikatora.
  • Wersja Enterprise - opracowana z myślą o wdrożeniach w większych przedsiębiorstwach oraz korporacjach. Ta oferta obejmuje zakup aplikacji dla użytkowników oraz bezterminowej licencji na serwer GG Pro, który instalowany jest na sprzęcie Klienta wewnątrz firmy.

W obu wersjach komunikacja w GG Pro odbywa się z wykorzystaniem bezpiecznego protokołu SSL.

Więcej informacji: GG pro, LIVECHAT Software

Zobacz krótki filmik: