GG Network daje 30 tys. zł za najlepszą apkę

Połączony z komunikatorem Gadu-Gadu serwis społecznościowy GG.pl upublicznia swoje API. Autor najlepszej aplikacji na GG.pl ma zostać nagrodzony kwotą 30 tys. zł.

Właśnie dziś GG Network ogłosiło oficjalnie otworzenie API serwisu GG.pl. Od dziś także użytkownicy mogą tworzyć w GG.pl grupy i fan kluby. Razem z grupami w GG.pl debiutują profile gwiazd. Czyli podobne funkcjonalności do tych oferowanych przez serwisy jak Facebook czy nk.pl.

Upublicznieniu API towarzyszy konkurs dla twórców aplikacji, w którym główną nagrodą jest 30 tysięcy złotych. Jest on skierowany zarówno do firm developerskich oraz dla tych wszystkich, którzy zajmują się tworzeniem aplikacji. Aplikacje można zgłaszać od dziś do końca roku.

"Pozostawiamy developerom pełną dowolność - mówi Zbigniew Pieńkowski CIO GG Network - może to być gra z dodatkami płatnymi, aplikacje biznesowe, aplikacje biurowe, rozrywkowe, multimedia, integracje z innymi usługami/ aplikacjami, które już są bardzo popularne w Internecie, e-commerce. Czekamy na ciekawe pomysły".

"Zwykle największym problemem developerów jest możliwość w miarę szybkiego dotarcia ze swoją aplikacją do dużej grupy użytkowników" - mówi Marek Soból, CPO GG Network, odpowiedzialny za rozwój produktów spółki -" i to właśnie dostają od nas - dostęp do naszej sieci społecznej, potencjalną możliwość wywołania efektu wirusowego."

GG Network daje także możliwość skorzystania z systemu płatności, połączonego z usługami Gadu-Gadu. - "Dzięki niemu developer właściwie bez żadnych kosztów administracyjnych i integracyjnych może stworzyć aplikację, która zawiera elementy płatne, i zarabiać na niej, nie martwiąc się o problemy związane z bankami, przelewami, kartami kredytowymi, itp." - dodaje Marek Soból, CPO GG Network.

Od kilku miesięcy komunikator Gadu-Gadu jest silnie integrowany z serwisem społecznościowym GG.pl, gdzie użytkownicy dostają rozszerzone możliwości kontaktu i komunikacji ze swoimi znajomymi.

Czy jednak użytkownicy korzystają z tych możliwości? Być może ani ja, ani moi znajomi z komunikatora nie należymy do targetu usługi, ale moje GG.pl pod względem aktywności jest miejscem martwym.

Oficjalna strona konkursu na najlepszą aplikację rusza dziś na blogu developerów GG Network S.A. pod adresem rozwoj.gg.pl/konkurs. Na tej stronie, co miesiąc publikowany będzie ranking najciekawszych aplikacji konkursowych.

Ogłoszenie zwycięzcy konkursu nastąpi 15 lutego 2011 roku. Nagrodzona aplikacja znajdzie się w głównym pasku aplikacji serwisu GG.pl i w pasku aplikacji w komunikatorze Gadu-Gadu.