Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

GEO2.pl: zobacz gdzie jest pojazd twojego pracownika

o2.pl wystartowało z projektem geolokalizaccji internetowej. GEO2.pl to usługa telematyczna umożliwiająca monitoring aktywności pojazdów.

Najnowszy projekt ze stajni o2.pl tohttp://GEO2.pl - usługa geolokalizacyjna umożliwiająca śledzenie w internecie obiektów wyposażonych w urządzenia GEO2 w czasie rzeczywistym na mapie za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej (bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji). Możliwe jest także przeglądanie archiwum zapisu wcześniej pokonanych tras wraz z dokładnymi informacjami np. na temat miejsca i czasu postoju oraz prędkości poruszania się pojazdu.

Aby móc śledzić pojazd swojego pracownika (lub współmałżonka), albo dodatkowo zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą (i uzyskać dzięki temu zniżkę składki AC) niezbędne jest posiadanie specjalnego urządzenia GPS GEO2-100 (cena 599 zł), a także wykupienie rocznego abonamentu na korzystanie z usługi (obecnie w promocyjnej cenie 1 zł za 12 miesięcy, w latach kolejnych 199 zł).

GEO2.pl: zobacz gdzie jest pojazd twojego pracownika

Urządzenia GEO2 nie wymagają montażu zewnętrznych anten GPS i GSM. Instalacja geolokalizatora w pojeździe polega na podłączeniu go do gniazda zapalniczki lub bezpośrednio do instalacji elektrycznej. Dystrybucja urządzeń GEO2 w pierwszej fazie projektu odbywa się poprzez sklep internetowy na stronie portalu www.geo2.pl. W planach jest uruchomienie ogólnopolskiej sieci punktów dealerskich oraz współpraca z warsztatami samochodowymi.

GEO2.pl: zobacz gdzie jest pojazd twojego pracownika

Do kogo przede wszystkich adresowana jest usługa telematyczna grupy o2.pl?

Rynek jest o głęboki, zresztą nie tylko w zastosowaniach biznesowych (maszyny budowlane, ciężarówki i tiry, maszyny rolnicze, kontenery, przesyłki kurierskie, kurierzy i taksówki), ale i konsumenckich (monitoring samochodów dzieci - trasy przejazdów, szybkość przejazdu, informacja, gdzie się obecnie znajduje) - pisze na swoim blogu Michał Brański, członek zarządu o2.pl podkreślając jednak, iż produkt GEO2.pl to dzieło przede wszystkim jego współpracowników: Krzysztofa Sieroty oraz Jacka Świderskiego. Mamy też w głowie rynek sprzedaży zagregowanych informacji o natężeniu ruchu, korkach, obieranych trasach przejazdów i ich realnych czasów.

Na stronie projektu oprócz dokładnych informacji na temat biznesowych i prywatnych obszarów wykorzystania GEO2.pl dostępne jest też forum dla użytkowników usługi oraz możliwość zapoznania się z wersją demo.