GAIM: Gadu-Gadu, ICQ, MSN i IRC w jednym

Korzystasz z kilku zagranicznych komunikatorów i naszego Gadu-Gadu? Nie chcesz instalować każdego z nich z osobna? Dzięki najnowszemu wydaniu komunikatora GAIM będziesz mógł porozmawiać ze wszystkimi swoimi znajomymi z różnych sieci z poziomu jednej, wygodnej aplikacji.

GAIM: Gadu-Gadu, ICQ, MSN i IRC w jednym
GAIM jest darmowym komunikatorem internetowym, pozwalającym na jednoczesne prowadzenie rozmów w zagranicznych sieciach AIM, ICQ, MSN Messenger, Yahoo, Jabber, Zephyr, Silica, IRC oraz w naszym rodzimym Gadu-Gadu. Aplikacja umożliwia jednoczesne zalogowanie się do każdej z sieci (trzeba posiadać własny login), co w praktyce oznacza, iż każdy użytkownik może rozmawiać z osobami z ICQ w jednym oknie, śledzić co dzieje się na kanale IRC w drugim oraz dyskutować z przyjaciółmi na Gadu-Gadu w kolejnym. GAIM posiada szereg funkcji i opcji dodatkowych, do których należą m.in. możliwość zmiany skórek oraz stosowanie wtyczek.

Program jest jednym z niewielu zagranicznych komunikatorów wykorzystujących polską sieć Gadu-Gadu. Trzeba jednak przyznać, że jak na razie GAIM nie jest w stanie zagrozić rodzimym klientom (Gadu-Gadu, Tlen). Użytkownicy mają problemy z pobraniem listy kontaktów z serwera GG, nie mogą korzystać ze wszystkich ikon dostepnych w GG (trzeba je wpisywać ręcznie lub dodać do katalogu), nie mogą również korzystać z katalogu publicznego, co oznacza, że muszą znać numer GG przyjaciół, aby dodać ich do swojej listy kontaktów. Program stanowi idealne rozwiązanie dla polskich użytkowników korzystających jednocześnie z kilku różnych komunikatorów, którzy cenią sobie wygodę jaką zapewnia jedno, zintegrowanie narzędzie kosztem ograniczonej funkcjonalności.

W najnowszym wydaniu, oznaczonym numerem 0.78, dodano protokół SILC i nowe funkcje do interfejsu (przeciąganie znajomych do okna Add Buddy Pounce, opcja przeglądania logów konwersacji). Rozszerzono także funkcjonalność modułu historii, umożliwiono automatyczne zapisywanie rozmiarów konwersacji i chatów oraz ulepszono obsługę wtyczek. Dodatkowo wyeliminowano szereg błędów i usunięto zbędne funkcje z menu preferencji programu.

GAIM 0.78 do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3627/GAIM.0.78.html

Więcej informacji:

http://gaim.sourceforge.net/