G+J uruchamia serwis Rodzice.pl

Wydawnictwo G+J uruchomiło nowy serwis Rodzice.pl, który zastąpił dotychczasowy serwis RodziceOnline.pl. Nowa strona łączy treści redakcyjne pochodzące z miesięcznika "Rodzice", materiały przygotowywane przez zespół internetowy G+J oraz treści przygotowywane przez redakcje pism "parentingowych" G+J w innych krajach, tłumaczone na język polski.

- "Serwis Rodzice.pl powstał w ramach międzynarodowej platformy serwisów parentingowych, utworzonej przez Wydawnictwo G+J International. Siostrzane serwisy działają już w Niemczech, Włoszech, Francji i Chorwacji, trwają prace nad uruchomieniem stron w Hiszpanii, Holandii i Rosji" - informuje Konrad Sawicki, kierownik projektu w dziale Multimediów G+J.

Rodzice.pl przeznaczony jest dla rodziców i osób planujących dziecko (wiedza z zakresu zdrowia, żywienia, pielęgnacji i wychowania dziecka, oraz planowania i przebiegu ciąży). Struktura serwisu oparta jest o kolejne fazy rozwoju dziecka. Użytkownik znajdzie tu informacje począwszy od planowania ciąży aż do etapu przedszkola.

Rodzice.pl posiadają też część społecznościową. Użytkownicy mogą zakładać profile swoich rodzin, dodawać zdjęcia czy pisać blogi.

G+J uruchamia serwis Rodzice.pl

Rodzice.pl oferują też interaktywne narzędzia, np. kalkulator dni płodnych, terminu porodu i kalendarz ciąży. Serwis ma też bazę wiedzy, zawierającą m.in. encyklopedię małego dziecka i pierwszej pomocy, bazę gier, zabaw i przepisów kulinarnych. Oprócz artykułów dostępne są także filmy, w tym unikatowa seria "z wnętrza brzucha", ukazująca kolejne fazy rozwoju ciąży.

Nowością w segmencie serwisów parentingowych są dostępne na Rodzice.pl przewodniki na czas ciąży i pierwszego roku życia dziecka, dostarczane użytkownikowi w formie newslettera. Jego treść dopasowana jest do aktualnego etapu rozwoju dziecka.

Pomyślano również o ojcach - mogą oni zamówić specjalny przewodnik dla ojców, który ułatwi im wejście w rolę rodzica. Pod adresemhttp://www.rodzice.pl/filmy/przewodnik-dla-mamy-film.html można zobaczyć film promujący jeden tych z przewodników.