Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Fuzja Wakacje.pl i EasyGo.pl

Właściciele konkurujących ze sobą serwisów turystycznych Wakacje.pl i EasyGo.pl podpisali umowę o partnerskiej fuzji. Dotychczasowe marki pozostaną na rynku jako znaki handlowe zarządzane przez tą samą kadrę. Jak mówi Michał Pilkiewicz, prezes Wakacje.pl i nowy prezes połączonych spółek - Wakacje.pl i Easygo.pl odcinają się od przeszłości i wspólnej rywalizacji.

- "Większość biznesu spowolnienie gospodarcze traktuje jako sytuacje kryzysową, w której z założenia się traci. My patrzymy na tzw. kryzys zupełnie inaczej. Nasze działania, nawet w tym okresie generują wzrosty sprzedażowe. To szansa na rozwój i zwiększenie zysku dla obu zespołów" - komentuje Mateusz Kazieczko, dotychczasowy prezes EasyGo.pl, a obecnie szef Rady Nadzorczej nadzorujący pracę połączonych zespołów.

Wartość sprzedaży internetowej wycieczek połączonych spółek przewyższa o ponad 50 mln zł usługi Travelplanet. Już w przyszłym roku nowy podmiot chce osiągnąć próg sprzedaży usług turystycznych w wysokości 200 mln zł.

Zarówno Wakacje.pl jak i EasyGo.pl pochodzą z Gdańska. - Postanowiliśmy wykorzystać to co w nas najcenniejsze. Przede wszystkim umiejętność odcięcia się od przeszłości i wspólnej rywalizacji poprzez otwarcie się na współpracę i próbę wytyczenia wspólnej drogi dla siebie jak i całej branży - mówi Michał Pilkiewicz, prezes Wakacje.pl i nowy prezes połączonych spółek.

Oba portale dzięki fuzji połączyły ze sobą nie tylko doświadczenia i portfele, ale także zespoły sprzedażowe. - Jeszcze przez kilka miesięcy będziemy pracować dwu systemowo docierając wspólne procedury, ale wiem, że to tylko typowy okres przejściowy i po asymilacji zbudujemy jeden wspólny i bardzo silny zespół sprzedażowy - podkreśla Michał Pilkiewicz.

Wartość pracowników zauważa także Mateusz Kazieczko - Bez wątpienia, największy sukces naszych firm to ludzie.

Komentuje Mariusz Panek, były właściciel Wakacje.pl

Strategią Wakacje.pl zawsze było stworzenie firmy - lidera w turystyce on-line (nie tylko w polskiej ). Fuzje i przejęcia, szczególnie w tak dobrym monecie wycen konkurencyjnych podmiotów, są naturalną kontynuacją, która przyświecała nam od samego początku.

Z pewnością taki ruch już w perspektywie 2-3 lat pokaże, że jedynie Wakacje.pl mogą być poważną konkurencja dla światowych gigantów, ciągle nieobecnych na wschodzących rynkach europejskich.

Tylko taka firma jak Wakacje.pl, mająca od lat poważne zyski, bardzo wyważone struktury i doskonale rozwiązania informatyczne, może pozwolić sobie na kolejne fuzje i akwizycje w momencie kryzysu - w taki sposób aby być odpowiednio przygotowanym na kolejny boom który z pewnością nadejdzie.

Aktualizacja: 07 lipca 2009 21:48

Dodałem komentarz Mariusza Panka, byłego właściciela Wakacje.pl. Mariusz Panek i Michał Kaczorowski sprzedali w 2007 r. swoje udziały w spółce trzem prywatnym funduszom inwestycyjnym.