Futurekids w szkołach publicznych

Futurekids Polska planuje sprzedawanie publicznym szkołom podstawowym i gimnazjom licencji na program edukacji komputerowej. Od 1999 roku w Polsce z tego programu nauczania skorzystało w szkołach niepublicznych i ośrodkach szkoleniowych 3000 dzieci.

Program nauczania obejmuje edycję tekstów, publikacji, arkusz kalkulacyjny, grafikę, multimedia, środowisko operacyjne, programowanie,

, Internet i informatykę stosowaną. Cykl nauki podzielono na trzy etapy: srebrny (dla dzieci od 7 do 9 lat), złoty (10-12 lat) i platynowy (wiek gimnazjalny). Roczna licencja dla 100 uczniów kosztuje w przypadku etapu „złotego” i „platynowego” po 7,5 tys., a „srebrnego” – 8,5 tys. zł. W ramach licencji szkoła otrzymuje komplet oprogramowania do wykorzystania na zajęciach (oprócz pakietu MS Office) oraz wsparcie merytoryczne konsultantów z Futurekids Polska.

Początki programu Futurekids sięgają lat 80. Program obecnie jest realizowany w ponad 800 centrach i 2000 szkół w kilkudziesięciu krajach świata. W Polsce w szkołach niepublicznych i trzech centrach szkoleniowych w Warszawie i Poznaniu kursy od września 1999 roku odbyło dotychczas 3 tys. dzieci w wieku szkolnym.

Przedstawiciele firmy liczą na znaczne rozszerzenie zakresu działalności w związku z uzyskaną w lipcu br. akceptacją programu przez MEN. Pod koniec stycznia Futurekids Polska zamierza skierować do dyrektorów publicznych szkół podstawowych i gimnazjów ofertę wykupienia programu. Firma nie podpisała dotychczas żadnych umów na subsydiowanie programu przez samorządy lub ministerstwo, prawdopodobnie więc o jego zakupie będą decydować rady rodziców w poszczególnych szkołach.