Fundusz VC IDG zainwestuje w Polsce

W 2008 r. fundusz venture capital IDG Ventures otworzy w Warszawie swój oddział na Europę Środkowo-Wschodnią. Fundusz zamierza zainwestować w obiecujące spółki z regionu 150 mln USD, dowiedział się Internet Standard. Głównym obszarem jego działalności mają być firmy internetowe.

IDG Ventures należy do koncernu IDG. Na sieć IDG Ventures składa się sześć funduszy venture-capital. Dwa amerykańskie (Boston i San Francisco), chiński, wietnamski oraz koreański. W 2008 r. ma do nich dołączyć fundusz działający w rejonie Środkowej i Wschodniej Europy.

IDG Ventures Eastern Europe ma mieć swoją siedzibę w Warszawie. Będzie inwestował w firmy z Polski, Czech, Rumunii i Bułgarii.

-Fundusz skupi się na inwestycjach w start-upy i firmy w początkowej fazie rozwoju, które rozwijają nowe technologie, włączając w to aplikacje internetowe dla e-commerce czy serwisy społecznościowe. Fundusz będzie także inwestował w technologie bezprzewodowe i biotechnologię- mówi dla Internet Standard Pat McGovern, założyciel i przewodniczący IDG.

Sieć IDG Ventures ma na swoim koncie setki udanych inwestycji. Był jednym z inwestorów w najpopularniejszą chińską wyszukiwarkę Baidu.com i ponad 200 innych firm z regionu Azji. IDG Ventures Boston wraz z TechCrunch organizuje konferencje biznesowe.

Fundusz Środkowoeuropejski ma rozpocząć działalność w czerwcu 2008 r., jednak ten termin może ulec zmianie.