Fundusz BAS inwestuje w internetową listę prezentów

Fundusz Business Angel Seedfund zainwestował w serwis Chce.to. Pod adresem www.chce.to można znaleźć już testową wersję serwisu, który jest narzędziem do tworzenia list prezentów, okazyjnych list zakupowych czy list marzeń. Zakładana kwota inwestycji funduszu to 500.000 zł.

Chce.to Sp. z. o.o. to firma powstała w wyniku inwestycji Business Angel Seedfund. Prezesem spółki jest pomysłodawca projektu - Marek Małachowski, 25-letni mieszkaniec Żar. "Serwis umożliwia tworzenie i udostępnianie w Internecie listy rzeczy, które chcielibyśmy posiadać" - tłumaczy Marek Małachowski, twórca przedsięwzięcia - "W ten sposób łatwiej będzie naszym znajomym zdecydować, co kupić nam w prezencie. Są dziesiątki okazji, w których można będzie wykorzystywać Chce.to. Zaczynając od Pierwszej Komunii i ślubu, a kończąc na rocznicach, urodzinach czy listach podarunków na każdą okazję." Oprócz Chce.to, Małachowski współprowadzi również firmę MM-Team, która ma w swoim dorobku m.in. serwisy dla Radia Zet, Bio-active itp.

Fundusz BAS inwestuje w internetową listę prezentów

Chce.to

Potencjalnymi użytkownikami serwisu mają być wszyscy aktywni internauci. Zarówno osoby, które chcą podzielić się z innymi listą swoich marzeń jak i ich bliscy, którzy zastanawiając się nad prezentem mogą zajrzą na Chce.to w poszukiwaniu inspiracji. Dodatkowe funkcje, jakie oferuje serwis, to na przykład regularnie tworzone rankingi najbardziej pożądanych produktów.

Podstawowym źródłem przychodu spółki Chce.to ma być udział w rynku e-commerce oraz publikowanie reklam. Pod propozycjami prezentów użytkownicy dołączają link sklepów internetowych (np. Agito.pl, Toys4boys.pl), które oferują sprzedaż wymarzonych przedmiotów. Oprócz stadnardowych produktów jak iphone 3G czy telewizor plazmowy, dostępne są także produkty bardzo wyjątkowe. Jeden z użytkowników jako prezent wybrał sobie przejazd Formułą 1 (cena 6500 zł) czy nawet lot samolotem MIG 29 Fulcrum (cena 65000 zł), które to oferuje sklep wyjatkowyprezent.pl .

"Szukamy innowacyjnych projektów, w które moglibyśmy zainwestować również dużo większe kwoty. Do CHCE.TO przekonał nas sprawdzony model biznesowy, na którym oparte są podobne serwisy działające na świecie". - komentuje Maciej Grabski, prezes Business Angel Seedfund.

Całkowita zakładana kwota inwestycji funduszu to 500.000 zł. Plany finansowe zakładają osiągnięcie rentowności spółki w ciągu pierwszego roku działalności. Projekt jest kolejną inwestycją funduszu zalążkowego założonego i zarządzanego przez grupę znanych przedsiębiorców - m.in. Macieja Grabskiego, Jędrzeja Wittchena, Jacka Kawalca i Macieja Dudę.