Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Froogle w Wielkiej Brytanii

Amerykański gigant Google wszedł na brytyjski rynek z nową usługą. Brytyjczycy mogą na stronie Froogle porównywać ceny produktów i oglądać ich zdjęcia. Froogle wyświetla również linki do witryn internetowych konkretnych sklepów.

Zakupy online stają się coraz popularniejsze w Wielkiej Brytanii. W tym roku Brytyjczycy wydadzą według prognoz 17 mld funtów. Grupa badawcza NOP ocenia, że aż 10 proc. wszystkich zakupów dokonywanych przez Brytyjczyków jest robione w sieci.

Google podaje, że ma już setki dostarczycieli produktów dla Froogle. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne zarówno dla dostarczycieli produktów, jak i dla klientów. Portal zarabia sprzedając reklamy tekstowe pojawiające się obok wyników wyszukiwania.

Według deklaracji Google, portal nie chce wypierać swojego europejskiego rywala Kelkoo. Paryski Kelkoo kupiony przez Yahoo jest jednym z najszybciej rosnących serwisów zakupowych. Google bardzo intensywnie reklamuje się w serwisie, stąd może niechęć do rywalizacji.

W sierpniu miał miejsce świetny debiut giełdowy Google, który przyniósł spółce 1,67 mld USD i dodał mu inwestycyjnych skrzydeł. Rozszerzenie działalności Google na brytyjski rynek jest jednym z efektów działań ekspansyjnych.